Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Németországban élünk lassan 4...

Farkinjo kérdése:

Németországban élünk lassan 4 éve.28 évesen egy gyeremekkel. Jól élünk,4 év alatt spóroltunk 14 millió forintot. Érdemes e hazaköltözni magyarországra?

Figyelt kérdés

#Némazország
2018. márc. 12. 07:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%

Nektek kell éreznetek, hogy mi a jó számotokra. Ha nagyon jönnétek, akkor gyertek haza. Ha nem, akkor maradjatok, hisz bizonyára ti is ismeritek a helyi viszonyokat.

Én azon ritka állatfajok egyike vagyok, aki ugyanolyan idős, mint te és maradt. Maradni is fogok, amíg az élet rá nem kényszerít, hogy menjek.

Ketten vagyunk, beszélünk egy-két nyelvet, de mérnökökként jól keresünk itthon. Ugyan hitellel terhelt lakásunk van és csupán céges autóink, de semmiben nem szenvedünk hiányt. Nem mondom, hogy nagy lábon élünk, de elvagyunk, építjük a jövőnket és nem kell agyalnunk hó végén, hogy mit együnk. Attól sem tartok, hogy valaha is elúszunk a hitelünkkel. Én úgy érzem, hogy nekem nem éri meg külföldre menni (még ha ezt itt sokan meg is cáfolják a szintén egyéni véleményük alapján). Azt neked kell érezni, hogy NEKTEK megéri-e hazajönni.

/Anyagilag biztosan nem. :)/

2018. márc. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
81%

"A kérdést enyhe provokáció szele lengi át" 6

pure poetry!

2018. márc. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
94%
Választások előtti provokatív kamu és egyre több lesz ilyen.
2018. márc. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
15%

Nem spórolhattál Németországban, hiszen ott sem jobb az élet.


A nettó fizetés Pesten kb 400.000Ft, nézd csak meg a statisztikát.



Gyere haza, fél év múlva úgyis visszamentek, de utána már legalább nem szavaztok a fideszre.

2018. márc. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Én USA ból new yorkból költöztem haza 3 éve, mindig is tanyasi életről álmodtam, és meguntam a nagyvárost, így aztán vettem egy 6hektáros tanyácskát a balaton felvidéken, én nem bántam meg és valószínűleg nem is fogom...

Van egy szakmám, amiből fent tudom tartani magam (asztalos), van feleségem, 2 gyerekem, ők is imádják, + ők velem ellentétben amerikai állampolgárok, szóval ha felnőnek és úgy döntenek m8nden ajtó nyitva előttük...

2018. márc. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Igazaból feleségem szeretne jobban hazaköltözni én nem annyira. Család stb. Sajàt hàzat szeretnénk màr, itt is kondolkodunk rajta de ugyan az mint otthon 20 év hitel.
2018. márc. 12. 16:26
 17/22 anonim ***** válasza:
76%
Igazából semmire nem jó ez a saját ház mánia... ha van hozzá nagy telek és van kedvetek földetművelni, az egy dolog... de ha csak azért akartok hazaköltözni, mert "saját ház"... azzal cdak a gond lesz mindig... tatarozás, fűnyírás, kert gondozás, stb stb... szerintem, ha nem a földedből akarsz megélni, sokkal jobb rgy albérlet, főleg nyugaton.
2018. márc. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
14%
Elég csúnyán hazudott itt valaki, az átlagbér nem bruttó 200.000 hanem már jóval bruttó 300.000 felett van.
2018. márc. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
#15-ös, nekem öröm az ilyet olvasni, sok sikert és jo egészséget!
2018. márc. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
16%
Amúgy nem csak 20 év hitellel lehet, rengetegen vesznek házat itt mifelénk 2-3-4milliókért és kemény munk!val varázsolnak belőle palotát... csakhát ehhez le kell adni az elején a fene nagy igényekből
2018. márc. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!