Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Postán a csomagszállítás hogy...

Postán a csomagszállítás hogy működik? Hány nap után kapom meg a csomagot ha elsőbbségivel lett feladva belföldön?

Figyelt kérdés
Valamint ki kézbesíti a csomagot? A helyi postás, vagy egy másik postai futár? És még az is érdekelne, hogy ha nem találnak otthon, akkor leadják a helyi postán ahol felvehetem?
2018. márc. 19. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Én már kaptam csomagot. Elég hamar megjön 1-2 nap. Postás kocsi viszi, felhív ha nem talál otthon és akkor egyeztettek de le is tudja adni a postán. Ne aggódj, ők gördülékenyek ezzel kapcsolatban.
2018. márc. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit értesz csomag alatt.

A sima (legolcsóbb) postacsomag esetében legkorábban a feladást követő második munkanapon érkezik meg.

Elsőbbségi nevű szolgáltatás csak levélhez létezik, csomaghoz nem. De ez nem jelenti azt, hogy ne lenne elsőbbségi jellegű csomagküldés a postánál. Kellő felár megfizetésével akár 24 órán belül házhoz viszik a csomagot (EMS nevű szolgáltatás)

Vannak még további eshetőségek, például ha üzleti csomagként van feladva a küldemény, akkor másnapra megérkezik. De annak nem elsőbbségi a neve, még ha lényegében ugyanannyi is a megérkezési ideje.

A kézbesítés (ha valóban csomagként feladva) autós postás által történik, tehát nem az a személy hozza ki, aki a számlaleveleket.

Ha nem találnak otthon, akkor bedobnak egy papírt, amin rajta van, hogy hol és meddig veheted át a csomagot. Ez szinte mindig a te hozzád legközelebb eső (területileg illetékes) posta.

Van lehetőség arra is, hogy másodszor is kihozzák házhoz, de azt telefonon kell igényelni az értesítőn szereplő posta telefonszámán keresztül, és természetesen pénzbe kerül.

2018. márc. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A cimzett postán már másnap ott lehet. 2 x küldtem több mint 400 kmre,és másnap ott volt .Természetesen nem ünnep előtt közvetlen .
2018. márc. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az elsőbbségi küldeményeknek csak a kézbesítésnél lehet elsőbbsége. Ha van! Nem minden posta tudja biztosítani. Ne gondold, hogy egy különfutár rohan a küldeménnyel.
2018. márc. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!