Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy új társashá...

Mennyibe kerül egy új társasházi kapu/főbejárat?

Figyelt kérdés

Vettünk egy lakást egy társasházban, aminek nagyon örülünk, de negatívum, hogy nincs ajtó a főbejáratnál. Megkérdeztünk néhány lakót, mindenki szeretné, ha minél hamarabb lenne egy ajtó/kapu, mivel így bárki be tud sétálni a házba. (Plusz szeretnénk kicsit felturbózni a belső udvart is, de addig nincs értelme, amíg mindenki be tud járni.)

Nézegettem a neten az ezzel foglalkozó cégek weboldalait, de sehol nincs feltüntetve az ár.

Kb. mennyibe kerülne egy olcsóbb verzió? (Egy sima erősebb ajtó is jó, nem kell barokkosnak, mívesnek lennie. (A ház sem műemlék.))



2018. márc. 21. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért nem kérsz árajánlatot?

(mondjuk ha nem tudjuk a méretét hogyan segítsünk? illetve felmerül egy csomó egyéb kérdés: kaputelefon? automatika? ajtóbehúzó? anyag fa - fém? )

2018. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
És akkor szerinted mi honnan tudjuk?? Az Elsőnek teljesen igaza van, ez rengeteg dologtól függ, hogy mennyibe kerül. Információ hiányában a cégek se fognak tudni árat mondani neked. Az a minimum, hogy egyáltalán milyen méret, stb.. Stb...
2018. márc. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Még nem költöztünk be, ezért nem kértem még ajánlatot és nincsenek pontos méreteim sajnos..majd valamelyik nap odamegyek és suttyomban lemérem. :) Eddig egy sima fém ajtó volt, de az tárva-nyitva van (mert nem lehet bezárni), de olyan szedett-vedett, rozsdás, hogy (így ránézésre) szerintem a felújítás nem opció, hanem cserélni kellene.

Kaputelefon nincs, de arra nincs is szükségük a lakóknak (pl. nekünk sincs..váratlan vendég ne jöjjön, akit pedig várunk, az szólni szokott). A ház nem polgári, tehát nem kellene extra magasnak lennie. A mágneses, magától bezáródó viszont hasznos lenne, annak szerintem mindenki örülne.

Találtam egy képet erről a csodáról Google Street View-ban: [link] (A kép nem friss, hanem 2014-es..azóta sokat javult a környék, de sajnos még inkább szétrohadt az ajtó.)

Akár egy rácsban is kiegyezne mindenki szerintem (már ha lehet olyat kérni), a semminél minden jobb. :) És egy -tól -ig ár is sokat segítene, csak hogy tudjam, hogy kb. mekkora nagyságrendben kellene gondolkodni.

2018. márc. 21. 14:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Közös képviselő????
2018. márc. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A közös képviselő szerintem felejtős, mert kint sincs a házon, hogy ki felel érte, úgy kellett kinyomoznom az önkormányzatnál. (Ráadásul a mostani lakásunknál is az volt, hogy sikerült egy 2m magas, 5m széles falrészt 500 ezer (!) forintért levakolni és lefesteni..arra nem vagyok vevő, hogy ötszörös áron megcsináltassuk valami mutyi keretein belül az önkormányzati főnök helyettesének a vejének az unokatestvérével.)

Plusz nem tudom, hogy mennyi közös költség került már az alapba (a tető pl. nem olyan rég lett felújítva)..ha kiderül, hogy szinte üres a kassza és még éveket kellene várni, hogy összegyűljön a pénz, akkor hajlandó vagyok akár saját zsebből is egy nagyobb összeggel beszállni, mert ez azért eléggé fontos ügy (biztonsági okokból is, plusz jó lenne a kerttel is kezdeni majd valamit, de addig nincs értelme, míg mindenki be tud járni az utcáról).

Viszont jó lenne tudni, hogy mégis miben gondolkodjunk, 200 ezer? 500 ezer? 1 millió? Fogalmam sincs a nagyságrendekről, mivel eddig nem volt még dolgom főbejárattal.

2018. márc. 21. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!