Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem vásárolhatok én...

Karacsonyi krampusz kérdése:

Miért nem vásárolhatok én 300öl (és nem hektárok! ) termőföldet, csak nagy szenvedések árán a saját hazámban?

Figyelt kérdés

AD1:földművesnek kell lennem és 3évig földet kell bérelnem!

AD2:őstermelőit kell szereznem!

AD3:most már aranykalászos gazda tanfolyamot is kell végeznem!

AD4:meg még a jófene tudja mit nem kérnek!

...egyesek azt állítják hogy a külföldiek miatt kreálták ezen törvényeket! Még 1X elmondom,én vagyok külföldi!

Én aki eddig csak napszámba járhattam és mások kapcája voltam,holott tőlem a TSZ "eltüntetett" sok hektárnyi földet,anno:a nagy gengszterváltás idején...Most hogy végre megvilágosodtam,és csak annyit szeretnék életem hátralévő részében hogy teljes önellátásra rendezkedjek be,így 50 felett...most meg ilyen törvényekkel találom szemben magam!....mondhatom ez nagyon fa...xa! Köszönöm mindenkinek! Köszönöm Magyarország!

Itt tényleg maguk a törvényhozók,és a nagy vezéreinknek(vagy az EU.-nak) köszönhetjük hogy az ilyen szerencsétlen,lúzer,idióták mint én v.ok,teljesen a rossz útra tévedjenek és ezen tények figyelembe vételével (talán,esetleg)a bűnözés és egyéb dolgokban gondolkodjanak...

Kérdem én ezt! Kinek jobb ez?...(talán tudom is a választ...lásd:háttérhatalom)

Soha nem kaptam én az államtól semmit és el sem akartam fogadni soha amikor adni akartak!Mindig eljártam becsületesen dolgozni és szűkösen de megéltem minden időkben!

Soha nem vettem el senkitől,ami az övé volt!

Nem tartozom senkinek,de nekem annál többen(de ezt inkább hagyjuk)!

...és még engemet mernek nevezni polgárnak + mennyek el szavazni meg még a jó édesanyám tuggya még mit nem találnak ki...(és még én örüljek annak h. ilyen szép jóléti társadalomban élhetek!)

Na,köszönöm szépen mindezt mindenkinek!



2018. márc. 26. 09:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%

Semmi szükség háttérhatalmas összeesküvéselméletekre, amíg itt van nekünk a jó öreg fidesz, akit pont a te korosztályodnak köszönhetünk...

És ha nem mész el szavazni, azzal továbbra is cdak őket erősíted...

Hogy miért nehéz földet vásárolni?... hát, hogy lehető legtöbb föld kerülhessen fidesz tulajdonba...

Marhaipar ugyan ez... évek óta haldoklott a magyar marhaipar, a fidesz titokban elkezdett tárgyalni a törökökkel, +közben felvásárolni a marhatelepeket, mikor már nagyrésze fidesz kézben volt, aláírtak a törökökkel, hogy szállíthassuk rogyásig a marhát nekik...

2018. márc. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Mi vásároltunk földet és nem vagyunk őstermelők, tanfolyamot sem végeztünk. Igaz, nem mi műveljük meg. De tulajdonos lehetsz.

Őstermelői meg már 25-30 éve is kellett nagyszüleimnek, akik a saját kis földjüket művelték.

2018. márc. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

" Még 1szer elmondom, én vagyok külföldi."

" 300öl ".

legalább jól irnád amit akarsz.

AZ öl az hosszúság.

Esetleg négyszögöl.

2018. márc. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

Totál értelmetlen és totál provokatív a kérdésed, de így választások előtt megértem, hogy előbújtok ilyen baromságokkal.

Nos, nekem van "kertem" kettő is, nagyobb mindegyik mint 300 négyszögöl és nem kellett hozzá semmilyen végzettség.

Gombokért kapsz az országban mindenütt ennél nagyobb zártkerteket, amiken orrvérzésig termelheted a cuccaidat, saját felhasználásra.

Annyi a megkötés, hogyha nagyobb mennyiséggel piacozni akarsz, ahhoz tényleg kell őstermelői, de ameddig csak te eszed fel a krumplidat, hagymádat, addig a kutyát nem érdekli.

2018. márc. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2018. márc. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
8%
Mert nem vagy a Viktor retye rutyája .
2018. márc. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

6-os, te sem vagy 100-as!

Mióta kell 300 négyszögölhöz, ami jószerivel egy közepes telek, bárkinek is a rokonának lenni?

Ne égessétek már magatokat szénné, ezzel a színvonallal!

2018. márc. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező: ki mondta neked, hogy ilyesmik kellenek 300 nöl földhöz? Azt jól küldd el az anyukája valagába.


1 hektár (2780 nöl) összmennyiség alatt bárki vásárolhat földet (tetszőleges számú földdarab adhatja ki az 1 ha-t), csak a pénz kell hozzá, amivel kifizeted a földet meg az ügyvédet. (Az ügyvéd intéz minden további dolgot.)


1 ha fölött csak az vásárolhat, akinek erre nézve valami végzettsége van, pl. gazdatanfolyamot végzett, vagy egyéb. (Kivétel is van, de az most mindegy.)


Őstermelőit akkor kell kiváltani, ha a piacon akarsz árulni valamit a terményeidből. Egyébként nem.


Üdv: egy őstermelő & földtulajdonos

2018. márc. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"Kérdező: ki mondta neked, hogy ilyesmik kellenek 300 nöl földhöz? Azt jól küldd el az anyukája valagába."


De,bizony kell!...itt a helybéli falugazdász mondta és a neten is fennt van jó pár oldalon! Magasról xarnak rá a törvényhozók h. én saját önellátásra vagy haszonhúzásra(piacolásra)akarom használni a területet!

Egyébként csak annyi a véleményem a számomra negatív hozzászólásokra,hogy:ejnye,bejnye...hát ezért jutottunk el idáig 30 év alatt!...Kössz mindenkinek!

SZUPER!

2018. ápr. 21. 06:23
 10/17 A kérdező kommentje:

" Még 1szer elmondom, én vagyok külföldi."

" 300öl ".

legalább jól irnád amit akarsz.

AZ öl az hosszúság.

Esetleg négyszögöl.


Köszönöm h. felhívtad a figyelmem a helyesírási hibákra,de szerintem most nem ezzel kéne alapjából foglalkozni barátom!....hm!...egyébként szimpi,vicces ember lehetsz...Sok sikert!

2018. ápr. 21. 06:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!