Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egyfázisú villanymotorhoz is...

Egyfázisú villanymotorhoz is jó a forgásirányváltó kapcsoló?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 6. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem tudom 1 fázisú motor forgását meg lehet e forditani,erre én is kiváncsi lennék .
2018. ápr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megváltoztatni biztosan meg lehet, de abban nem vagyok biztos, hogy sima kapcsolóval meg-e lehet? Vagy ehhez valami spéci kapcsoló kell?
2018. ápr. 6. 19:52
 3/10 A kérdező kommentje:
*lehet-e
2018. ápr. 6. 19:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet,de nem olyan egyszerű, mint a három fázisnál!

A tekercskivezetéseket kell átkötözgetni.

[link]

2018. ápr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Van ehhez a Ganznak kapcsolója.
2018. ápr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Amennyiben 4 tekercskivezetés van a motorból, tehát a főfázis és a segédfázis mindkét vége ki van vezetve, csak akkor lehet megcsinálni a forgásirányváltást.Legtöbb esetben csak 3 kivezetés van (két tekercsvég közösítve van a motorban) abban az esetben nem lehet megcsinálni a forgásirányváltást. Egyébként ehhez is jó a háromfázisúhoz készített forgásirányváltó kapcsoló.
2018. ápr. 11. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
50%
Egészen egyszerűen meg lehet változtatni.Bizonyára van kondenzátor a motoron.Az egyik kivezetését mindig egy fix pontra kell kötni.A másik kivezetését a 220 voltos bekötés hol egyik,hol a másik pontjára kötöd és már hol erre,hol arra forog a motor.A forgásirány váltó kapcsolóra kivezetve a kondi ezen pólusát,egyszerűen fog menni a váltás.
2018. ápr. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól ugyan nem. Vagy a segédfázis, vagy a főfázis bekötését kell megfordítani. Ha a kondenzátor egyik vége a betáplálás egyik végére csatlakozik, az azt jelenti, hogy a segédfázis azon vége, ami nem a kondenzátorral van összekötve, az a másik pólusra. Ha a kondit is átkötöd erre a pólusra, akkor lesz egy rövidrezárt soros rezgőköröd.
2018. ápr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Olcsó villanyfurók vagy csavarozógépek is tudnak mindkét irányba forogni.(vagy ott fogaskerekekkel oldják meg?)
2018. ápr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azok szénkefés motrok.
2018. aug. 17. 03:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!