Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ingatlan kiskorú nevén is lehet?

Ingatlan kiskorú nevén is lehet?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy 18 éven aluli gyermek.
2010. jún. 12. 01:15
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
sztem igen
2010. jún. 12. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
16%
nem, mert nem adózhat utána kommunális adót.
2010. jún. 12. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

IGEN!

Lehet kiskorú nevén ingatlan (sok gyereknek van a nevén ingatlan!)...


Ajándékozás vagy öröklés folytán kerül általában a nevükre.


A dolognak csak az a "bibije", hogy ezzel az ingatlannal a gyerek nagykorúságáig szinte semmit nem lehet csinálni, mert pl. hiába a szülők ajándékozták a 3 éves gyereküknek a lakást, ha mégis valami okból el akarnák adni, ahhoz a Gyámhivatal nem ad hozzájárulást! (Mert onnantól már nem a szülők rendelkeznek az ingatlannal, hanem a gyerek, de mivel ő még cselekvőképtelen, így az érdekeit a Gyámhivatal képviseli.)


Szóval, vedd úgy, hogy a gyerek nagykorúságáig ezek az ingatlanok hozzáférhetetlenek!

Minden, amihez a tulajdonos aláírása kell(ene), azt csak a Gyámhivatal adhat, ők meg nem fogják megadni!

Pl.: felújításhoz, átépítéshez, cseréhez, eladáshoz, jelzálog-kölcsön felvételhez, stb.


Ha az ingatlan bérbe lett adva, akkor annak a hasznait is a Gyámhivatal őrzi bankszámlán a gyerek nagykorúságáig.

(Levonható, elszámolható belőle a számlával igazolt kiadás.)

2010. jún. 12. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Az utolsóhoz még annyit hozzátennék, hogyha haszonélvező mondjuk a szülő, akkor már nem a gyámhivatal kezeli a pénzt, hanem a haszonélvező. Az egyik barátnőméknél a gyerekre írták a házat, haszonélvező az apa. Kiadták bérlőknek és az apa kapja a pénzt utána. A gyámhivatal kirendelt egyébként egy ügyvédet a gyereknek, aki az ő érdekében jár el.
2010. jún. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

természetesen lehet.

Általában ilyenkor a haszonélvező a szülőmarad, hogy intézhesse az ingatlan ügyeit. Ha ilyen nincs, akkor a gyámhivatal felügyeli.

2010. jún. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez igaz (haszonélvezet a szülő nevén), de mint tudjuk, a haszonélvezeti jog erősen korlátozott!!!


Ha átalakítani akarnák az ingatlant akkor ahhoz nem elég a haszonélvező aláírása, kell hozzá a tulajdonos beleegyezése is (akit a gyámhivatal képvisel).


Ha kölcsönt akarnának az ingatlan terhére felvenni, ehhez sem elég a haszonélvező, kell hozzá a tulajdonos beleegyezése (vagyis ekkor is a gyámhivatal engedélyezhet, nem a haszonélvező)!


Az ingatlan eladását sem intézheti a haszonélvező!


Szóval, érdemes nagyon alaposan meggondolni, milyen ingatlant iratunk a gyerekünk nevére!!!


Azt sem árt tudni, hogy pl. ajándékozás esetén a haszonélvezeti jog külön +pénzt jelent az átírásnál! (Nem is kis összeget!)

2010. jún. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem tudom miért lettek lepontozva a válaszok. :( na mindegy.

Egyébként a haszonélvezet erősebb, mint a tulajdonjog. tehát, ha a haszonélvező azt mondja a tulajnak, hogy költözzön ki a házból, akkor ki kell költöznie. Sőt, mint írtam még a bérletidij is a haszonélvezőjé. Ezért is haszonélvezet. Hitelt csak úgy vehet fel a tulaj,ha a haszonélvező beleegyezik. Bár a bankok nem nagyon adnak haszonélvezővel hitelt, mert nem rakhatják ki. Ez egy kiskorú tulajnál macerásabb, mert a gyámhívatal is bejön a képbe. Viszont az olyan emberek, akik nem egyenes úton szerezték a vagyonukat, előszeretettel alkalmazzák, mert nem vehetik el tőlük, ha valami gond van. Én mondjuk nem engedném ezt!! De ez az én véleményem!

2010. jún. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja még annyit, hogy van olyan ismerősöm, akinek a 2éves gyerekének a nevén van 50milliós ház, 12milliós lakás, erdők, szőlőhegy stb. Apa börtönben. Mindenük megmaradt. Na ezt nem értem, hogy börtönbe kerül, mert bűnös, de az senkinek nem tűnik fel, hogy milyen vagyon van a 2éves gyerek nevén.
2010. jún. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!