Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Reluxa érhet valamit?

Reluxa érhet valamit?

Figyelt kérdés
Családi házban lakom, műanyag ablakok vannak a lakásban, az előző tulaj fent hagyta a függönyöket, amik ilyen hát nem is tudom, hogy sötétítő függönyök-e, de az anyaguk nagyon vékony, szinte akadálytalanul átsüt rajtuk a nap, majdhogynem rosszabb nyáron, ha be vannak húzva, ezért kellene valami megoldás. Reluxa valamivel jobb lehet? A lényeg, hogy 1-2 fokkal azért legyen hűvösebb a lakás, meg ne legyen világosság már pirkadatkor.
2018. ápr. 11. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Ideiglenesen jó lehet a reluxa, a besütés megakadályozására.

Tapasztalatból viszont azt tudom mondani, ha hosszabb távra keresel hatékony megoldást, akkor azt a redőny tudja biztosítani.

Manapság már elég elfogadható áron lehet beszereltetni.

A reluxának is, mint sok más árnyékolóalkalmatosságnak, a nagy hibája, hogy a helyiség légterében foglal helyet.

Bár fém kivitelénél fogva a visszasugárzás jelentékeny, a saját felmelegedéséből adódó hőátadása a környezeti levegőnek nem elhanyagolható.

A redény esetében a külső elhelyezkedésből adódóan ez a hőátadás nem játszik.

Létezik persze olyan reluxa kivitel is, főleg újabb ablakoknál, hogy gyárilag két ablaküveg közé van beépítve. Ez egy fokkal jobb, mint az utólagosan beszerelt reluxák, ám a redőny hatékonyságától messze elmaradnak.

2018. ápr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom, hogy felmelegszik a reluxa, aztán tolja magából az is a meleget... 90es években mikor nagy divat volt, csináltattunk mi is, aztán ki is vágtam a francba.. nehezen tisztántartható retkes vacak...

Redőny az jó, meg a fából készült spaletta, de azzal nehezebb szabályozni a fény átbocsájtást, bár egy jó asztalos csodákra képes.

2018. ápr. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Redőny a legjobb választás mert az már a házon kívül visszaveri a fényt,míg a függőny meg reluxa belül van és a ráérkező napfény miatt a hő bent adódik hozzá a szoba hőmérsékletéhez. Reggel 8-9 ig totál kereszthuzat,, lehüteni mindent ami a szobában van,és utána ablakzárás és csakis kivül sötétitünk,egy szobai ventillátorral magunkat bevizezve elviselhetővé tehető a kánikula.

Sajnos az van hogy sok buta ember sötét/fekete függönnyel védekezik a kánikulában "milyen jó hogy sötét van" a lakásban..csak közben meg napenergiával fűti a függönyt, vele meg a lakását,mialatt nyitva van az ablaka is egész álló nap csakhogy az aszfalt melege is bejöhessen,..és délutánra csinál magának 45C--50C-t és majd megpusztul

2018. ápr. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az autós hő és fényvisszaverő fólia olcsó,és azt kivülről celluxal felragaszva az ablakokra igen jelentősen tud javítani a hőmérsékleten. Nyílván nem 1 szép, 1 vihar is elviheti,..de ez meg van 1-2Eft-ból,míg a redőny minimum 80-100 ropi vagy még több egy átlagos házra/lakásra
2018. ápr. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A reluxa semmit sem ér. Olvasni lehet akkor is, ha be van húzva. Redőnyt kell szereltetni, az még azelőtt védi a házat, hogy a napsugarak elérték az ablakot,. Ezért hatékonyabb.
2018. ápr. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez rohadt jó, hogy a #1 válaszomat lepontozták, miközben utána 4 válaszban ugyanazt írják le mint én. Bár Einstein megmondta, az emberi butaság végtelen. Nem tudom hol járnak az itt értékelők ezen az úton, de azt hiszem egy végtelen mély katlanban zuhannak...
2018. ápr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!