Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakásbiztosítás témában, mit...

Szitibo kérdése:

Lakásbiztosítás témában, mit írjak a kertkapú zárjának elromlásához, hogy fizessen a biztosító? Mindig valamire hivatkozva elutasítják a kárrendezést! Akkor miért fizetem a biztosítást?

Figyelt kérdés
Érdeklődésemre a KÖBÉnél azt a választ adták, ha magától romlott el a kocsikijáró kaú zárja, akkor nem fizetnek, mint ahogy a magától elromlott kávéfőzőre sem.

2018. ápr. 23. 08:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor miért fizetem a biztosítást"

Nem azért, hogy az elhasználódottság miatti felújítást finanszírozhasd.

A biztosítás arra "való", hogy a hirtelen bekövetkező, előre nem látható és el nem hárítható károkat helyre tudd állítani.

A "magától elromló kávéfőző" nem ilyen. Ennyi erővel a "villanykörtét" is a biztosítónak kell fizetni, ha 10000 + óra használat után "kiég".

Ha a szél letépi a kapudat, vagy a villám miatt szétmegy a kávéfőződ na az már biztosítási szempontból is káresemény. (ha kiterjed erre a biztosításod).

2018. ápr. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy elhagytad a kulcsot vagy ellopták....bejárati ajtóra vonatkozó zárcserét láttam csak. A kiszedett zárat meg le kell adni nekik.De ha végigbogarászod a leírást akkor látni fogod,hogy mire fizet,így mit kell kitalálni. Hátha írnak valamit a kertkapuhoz mert a zárcserénél mint írtam ott csak bejárati ajtót írnak (mondjuk ez kb a legkevesebb)
2018. ápr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Természetesen nem kívánom a biztosítót becsapni, csak nem tudom, hogy igényelhetek-e valamilyen összeget, ha a zár rossz fordítás miatt elromlik.Nekem a kocsibejáró kapuja is benne van a lakásbiztosításban. Jövőben motoros kaput szeretnék, mert nagy forgalmú keskeny úttestű utcában lakunk, és míg kiszállok, kinyitom a kaput, visszaülök a kocsiba és beállok, feltartom a forgalmat.
2018. ápr. 23. 09:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írják, olvasd végig a biztosítás szövegét, hogy milyen típusú dolgokra fizetnek.

Nyilván lehet kötni elhasználódás miatti elromlásra is, de az már biztosan olyan drága, hogy az új zár árának háromszorosát kifizeted, mire a valóságban is elromlik a zárad.

A biztosítók a beszedett összegnek legfeljebb a harmadát fizetik vissza a károsultaknak.

Ebből kifolyólag, ha egyes kártípusok kevés embernél fordulnak elő, akkor sok ember kis pénzéből meg lehet oldani a dolgot.

De ha egy kártípus (pl. zár elromlása) egy idő után minden biztosítottnál előfordul, akkor minden egyes embertől be kell szedni a zár árának háromszorosát, hogy még nyereség is maradjon a biztosítónak.

2018. ápr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 a.erika válasza:
Üdv. Ha meg lesz a kapumozgató motor mindenféleképpen nezze meg, hogy benne van e lakábiztosítási csomagjában. Külön biztosítasi esemény, mint pl. klíma, napkollektor stb...
2018. aug. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!