Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nálatok is meleg van a panelban?

Nálatok is meleg van a panelban?

Figyelt kérdés
10. emeleti lakás, nincs szigetelve a ház, 25 fok fölött biztos van bent. Igaz a nagy szoba nyugati, a kis szoba pedig déli tájolású. Nálatok mi a helyzet? Egy kicsit durva, hogy már áprilisban ennyire át melegszik a panel. Van klimám is, de azért áprilisban nem kapcsolná be. Nyugtassatok meg, hogy nem egyedi eset, mert kicsit sokkol.
2018. ápr. 23. 16:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Most költöztem nem rég egyébként. Mi lesz itt télen? Vagy mennyit kell majd fűtésre fizetni? Jaj...
2018. ápr. 23. 16:21
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Függönyt húzd be vagy a redőnyt ereszd le azokra az órákra, amikor besüt a nap, sokat számít.


Egyébként a tapasztalatom szerint egy panel lakás vagy meleg, vagy hideg. A mi házunkban a földszinti lakásokban a legdurvább nyári hőségben sincs meleg igazán, de télen dupla pulcsi van rajtuk, olyan hideg a lakás. A miénk a legfelső emeleten van, ilyenkor már meleg van, de télen is pólóban vagyunk itthon.

2018. ápr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Én nem panelban lakom, de a remekül szigetelt, jó hőtároló képességű házamban is brutális kezd lenni a déli tetőtéri szoba. Érdekes, mert a legnagyobb kánikulában is csak 3 fokot tud ráverni a mostanira, de hát meleg van, a nap is süt (bár árnyékolok, ha nem is maximális elszántsággal, mert akkor sötét lenne)...

Nem lep meg, ha egy szigeteletlen panelban még melegebb van, ez természetes.

2018. ápr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem panel és szégyen vagy nem, de idén már 3-szor használtam a klímát.

Zaj miatt képtelenség nyitott ablaknál aludni, a sok aszfalt miatt pedig hajnalig alig hűl le, nemhogy este fél 10-ig, amikor lefekszem.

A növények miatt totál nem engedhetem le a redőnyt, de azért kicsit leengedtem.



Fiatal felnőtt nő vahyok, nagyon pici felesleggel (tényleg), de nekem 25 fok felett melegem van.

Alapból a télen 23-25 fokos lakásban pólóban vagyok és vékony nadrágban.

Viszont 0 fok körül szimpla nadrágban már nem fázom.



Szóval nekem az elmúlt másfél hét már kánikula.

2018. ápr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nappal húzd le a redőnyöket, és estefelé, éjszaka szellőztess. Én 2. Emeleti, szigetelt tégla lakásban lakom, de néha már nekem is melegem van. Nemcsoda, hiába van még csak április, ma is pl. 30 fok volt, ez bőven júliusi idő. Az a szerencse hogy éjjel még lehűl a levegő es lehet szellőztetni, reggelre a lakásom így lehűlt 18-19 fokra. Bár most hogy napközben is nyitvahagytam az ablakokat, már 25 fokosak a szobák nálam is, nemcsoda hogy egy 10. emeleti panelban is ilyen meleg van.
2018. ápr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én dél-nyugati tájolású újszerű téglában lakok. Imádom a meleget, minimum 24-25 fokban érzem jól magam! Egésznap nyitva van az ablak, különben sokkal hűvösebb van bent, mint kint.

Szellőztess pl. most. Kellemesen hűvös van kint.


Egyébként panel legfelső emeletén laktam ezelőtt (negyediken) albérletben, ott már rólam is rohadt nyáron a gatya, pedig az aztán ritka. :) Itt majd meglátjuk milyen lesz a nyár.

2018. ápr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hetedik emelet, konkrétan minden oldalról kapjuk a hőt, a felettünk lévőktől, oldalról, és alulról. A meleg levegő amúgy is felfele száll, ezt minden kis iskolás tudja. Télen kb. nem kell fűteni, olyan jó idő van benn, nyáron meg ventillátorokat használunk gőzerővel.
2018. ápr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak ijesztgetni, de a panel albiban, 10. Emeleten nálunk 30-33 között változott a hőmérséklet a nyári verőfényes napokon. Emlékszem hogy éjjel 12 körül mozdult meg lefelé a hőmérő higanyszála. Ajtó - ablak minden nyitva volt. Napfelkelte körül ment le 30-ra.

A mosdó vicces volt: az egyik csapból forró, a másikból kellemes langyos víz folyt (ami normál esetben a hideg lett volna). Nem fenyegetett a torokgyulladás a hideg víztől.

6 hónapig béreltük, egy élmény volt.

2018. ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!