Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Menyire normalis egy 50-60as...

Menyire normalis egy 50-60as èpitèsű 4 emeletes társasháznál hogy olyan szinten áthallatszik minden hogy nèha azt hiszem nálam beszèlnek? A horkolástol kezdve a normál hangú beszèd is èrthető, panelba azèrt ilyenek nem jöttek át, másnál is ígyvan?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 25. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Alap.

Mindenki azt hiszi, hogy ha elmegy téglába, akkor majd oké lesz.

Ugyan az, mint a panel.

Az a szigetelés, amit elvárnak az emberek, egy lakás esetében több százezer forint.

2018. ápr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Laktam már panelba annak vagy 30-40% al jobb volt a hangszigetelèse ott azèrt nemhallatszott át a horkolás meg normáll beszèd :( viszont ismerösnèl tèglába fuss csend van bár az kb 10-20 èvell fiatalabb enyi külömbsègvan társasház ès társasház között? :(
2018. ápr. 25. 09:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak más volt az elrendezés meg a szomszédok.
2018. ápr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már nem az eredeti kialakítás szerint vannak a lakások. Arra gondolok, hogy utólag le lettek választva egyes lakások. Ahol pedig írod, hogy minden áthallatszik, ott esetleg csak egy vékony válaszfal lett utólag betéve. (Vagy akár nem is betéve, hanem eleve az volt ott, ha korábban mondjuk egy 130 m2-ből csináltak két 65m2-est) Remélem érthetően írtam. Ilyen szinten nem normális, hogy alapjáraton átjöjjön a hang, hiába régebbi építés.
2018. ápr. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Világ életemben tégla társasházban laktam, kb (6x költöztem) de ilyen szintű áthallás nem volt sehol sem.
2018. ápr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

50-es, vasbeton szerezetű, tégla válaszfalas lakásban lakom.

A fürdő egy az egyben áthallatszik, de a szobák is eléggé, ha beszéd nem is érthető, de hallod, hogy beszélgetnek, tévé megy.

2018. ápr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, a fürdő áthallatszik. Nem szabad olyan lakást venni, ahol a lakószobák falszomszédja fürdő, wc vagy konyha.
2018. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60-as években épült téglalakásban lakunk. A hálónk mellett van a szomszéd lakás hálója. Szinte szószerint érteni mit beszélnek... :( Egyszer a falra fúrtunk valamit és átszaladt a fúró a falon és át lehetett látni a lyukon, olyan vékony volt a fal.
2018. ápr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!