Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Rovarok ellen tömítek, lenne...

Rovarok ellen tömítek, lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Szóval az utóbbi hetekben iszonyú ezüstös pikkelyke kolónia fészkelte be magát a szobámba, 2 különböző rovairtó sprayt már elhasználtam rájuk, használt ugyan, de folyamatosan jönnek elő, így véglegesebb megoldást kerestem...

Elkezdtem tömíteni a réseket a szegélynél, mert láttam hogy onnan jönnek elő, de úgy általában mindenféle repedést betömítek, mert hát ki tudja! :D


Szóval aki többet konyít a témához, mint én azokhoz szólna a következő pár kérdésem.


Ez vajon mennyi ideig lesz tartós? Mi teheti tönkre a tömítésem? Rovarirtót fújhatok majd rá, nem oldja fel? Eddig gumikesztyűben csináltam, de ha szabad kézzel folytatnám le tudom mosni?


A tömítőm: Mester semleges szilikon tömítő 310 ml átlátszó.


Köszi a válaszokat! :D



2018. ápr. 30. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem tömítgetnék, van kimondottan mászó rovarok elleni spré, amivel be kell fúlyni a szegélyeket és akkor fog hatni, ha belesétál a rovar, akár napokkal később, ilyennel próbálkoznék.
2018. máj. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1. Már betömítgettem.

2. "2 különböző rovairtó sprayt már elhasználtam rájuk, használt ugyan, de folyamatosan jönnek elő, így véglegesebb megoldást kerestem..." Az egyik mászó rovarok elleni volt, a másikra rá volt írva hogy az ellen is jó...

3. A kérdéseim nem is erre vonatkoztak.

2018. máj. 2. 18:20
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:

Nagyon tartós lesz. Ez ha rákeresel a leírásából is láthatod, hogy sok mindenre használható, kül- és beltéri, PVC, cement és horganyozott stb felületre, résekhez, dilatációkhoz, időjárás álló, UV álló, vízálló és vízzáró, hőálló -60°C - +180°C.


Az összeférhetőségét talán csak egy vegyész tudná megmondani. :) Ma már rengeteg féle festék szilikon műanyag és egyéb van. Összeférhetőségi próbát kell csinálni ami annyiból áll, hogy kinyomsz egy mennyiséget valahova pl egy lécre és miután megkötött kipróbálod az egyik felén.


Vagy nem fújsz rá. Amúgy jó strapabírót választottál.

2018. máj. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod! Nem akarom elkiabálni, de azóta nem jöttek elő a pikkelykék 😁

Remélem ez így is marad!

2018. máj. 10. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!