Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehet manapság fűrészest...

Lehet manapság fűrészest házhoz hívni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, olyan szakembereket, akiknek van olyan nagy álló fűrésze, amin nagy fák házba építhető szabályos deszkákká vagy lécekké vághatók....


Nem tudom sajnos, hogy hogy hívják ezt szakszóval, ha segítenétek és rá tudnék keresni... Egyelőre semmi érdemi infót nem találtam.


A telken vannak már már régebben kivágott fák, de pár áll még (dió, fenyő, tölgy, és kisebb gyümölcsfák). Építkezni fogunk, és mivel amúgy is ki kell ezeket vágni, felhasználnánk építőanyagként, ezért kellene házhoz hívni valakit aki fel tudja szabályosan aprítani az anyagot.


Az is kérdés, hogy frissen vágott fából is lehet, vagy csak régebb kivágottból?


De főleg arra vagyok kíváncsi, hogy nevezik ezeket a szakembereket? Ha még léteznek... Régen, gyerekkoromban láttam ilyet...


2018. máj. 4. 08:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Szoktak a házakhoz járni traktorra szerelt szalagfűrésszel, de inkább tüzifát aprítani. Meg kell kérdezni őket hogy deszka vágást vállalnak-e. A frissen kivágott fát szárítani szokták, egyből nem vágnak belőle deszkát.
2018. máj. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Felénk gatterosnak hívják (gyalulnak vágnak), esetleg keress fűrészüzemet, erdészetet a közelben. Ha foglalkoznak fakivágással, talán tudnak mást is csinálni. ma már kevés az ilyen ember.

Frissen vágottból nem jó csinálni semmit sem, de a fa fajtája is meghatározza, hogy mire jó. Van ami csak tüzelésre való.

2018. máj. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!