Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakáshitel kezdőrészlete hány...

Lakáshitel kezdőrészlete hány százalék szokott lenni átlagosan? Van valami minimum?

Figyelt kérdés
2018. máj. 7. 23:14
 1/5 Duenna ***** válasza:
100%
Ezt így itt senki nem tudja megmondani, mert számtalan tényezőtől függ. Inkább menj be a bankodba, és ülj le egy banki ügyintézővel beszélni, ott sokkal többet tudsz meg erről.
2018. máj. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
A minimum a 20, a maximum a 100%. A 20-hoz biztosan teljesülnie kell olyan feltételeknek, hogy jó helyen, jó állapotban legyen, lehetőeg új vagy közel új legyen az ingatlan, az adósnak és az esetleges adóstársnak is nagyon jó minősítése és magas fizetése legyen.
2018. máj. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Önerőre gondolsz szerintem...

Nálam most úgy nézett ki a dolog, kérdezte a bankos néni, hogy hol van a ház amit kinéztem, én megmondtam a falu nevét, ő megnyitotta a jegyzetfüzetét, megkereste benne hogy a bank álltal milyen hitelminősítés alá esik a falu, 3as kategória volt, ami azt jelentette, hogy 20% önerőt kért a bank... ehhez hozzá jött még az átlag keresetem, amivel máris 30% önerőt kért a bank... szerencsére, 60% önerővel rendelkeztem így nem volt kérdés, hogy megkapom.

Menj be a bankodba, és kérj előzetes hitrlbírálatot... attól okosabb leszel... attól, hogy itt leírunk neked 5 félét, attól nem.

2018. máj. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
És belelestem a jegyzetfüzetébe, és volt olyan település, vagy budapesti környék, ahol 5% önerőt kért... szóval ez, hogy itt sokan azt mondják, minimum 20%... ez is egy nagy általánosítás csak.
2018. máj. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

"szóval ez, hogy itt sokan azt mondják, minimum 20%... ez is egy nagy általánosítás csak."


Ez nem általánosítás, hanem törvény (vagy csak rendelet?) :)

2018. máj. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!