Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szelektív hulladékgyűjtésnél...

Szelektív hulladékgyűjtésnél a sörösdobozt és a zacskót hova kell dobni?

Figyelt kérdés

Zacskó alatt azt értem, amiben a boltban a pékárut adják (kifli, zsömle).

Kék(papír) és sárga(műanyag) kukáink vannak.


2018. máj. 13. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
a sörösdoboz a sárgába, az ételmaradékos zacskó a sima kommunális szemétbe, a többi dzsuva köz, ha tiszta a zsemlés nylon én a sárgába bedobom.
2018. máj. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
össze kell lapítani a sörösdobozt, hogy ne a levegővel teljen meg
2018. máj. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De a sörösdoboz fém, nem baj, ha a műanyagba dobom? Mert vannak olyan kukák is, ahol a műanyag és a fém külön van. Később ezt is kiválogatják?


Össze szoktam lapítani.

2018. máj. 13. 10:29
 4/5 anonim ***** válasza:

a sárga úgy tudom a műanyag fém együtt. A fémet vagy elektromágnessel vagy kézzel kiválogatják.


Olyan dolgot nem szabad beledobni, ami mondjuk gyógyszeres műanyag és alumíniumfólia egyben mert leáll a gép.


Ebben a cikkben elmondják:


[link]


"Amit be lehet dobni, azt is ki kellene öblíteni: nincs helye a szelektívben zsíros, háztartási vagy vegyi anyaggal szennyezett, nem kimosott flakonnak, margarinos doboznak, élelmiszer-maradványt tartalmazó műanyagnak, kiöblítetlen tejes-üdítős papírdoboznak. Vagy alufóliát tartalmazó gyógyszeres levélnek. Egy kis ottmaradt alufóliacsík a feldolgozórendszer leállását okozhatja - mint azt később látjuk majd."

2018. máj. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"A szalagon a palack először a ballisztikus szeparátorba tart, ahol az automata rezgéssel elkülöníti a 2. és 3 dimenziós (lapos vagy domború) műanyagot egymástól, majd mágnessel a vas hulladékot is automatikusan kiválogatja."
2018. máj. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!