Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Azt hallottam h zártkertet...

Azt hallottam h zártkertet nem szabad megvenni lakóingatlannak. Miért?

Figyelt kérdés
2018. máj. 25. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert a legtöbb esetben nem adnak rá építési engedélyt.
2018. máj. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Eleve olyanra gondolok amin már van lakóház, többé kevésbé közművesítve.

ezalatt azt értem, hogy gáz és csatorna nem mindig van, de villany, emésztő, víz ha más nem házi vízművel megvan, vagy legalábbis olyant vennék csak meg amiken ez megvan.

Ezekkel milyen problémák lehetnek?

Olyant is találtam ami nagyobb mértékben van beépítve mint a mai szabályozás szerint lehetne, de van fennmaradási engedélye. Ez mit jelent később lebontattatthatják?

2018. máj. 25. 11:03
 3/6 anonim ***** válasza:

A fennmaradási engedélyt akkor adja meg, ha az ingatlan szabályossá tehető. De meg kell nézni, hogy pontosan mit ír,hogy tehető szabályossá. Mert ez jeletheti pl. a szabálytalanul épített szint vagy terasz lebontását is.


[link]

2018. máj. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És a fennmaradási engedély nyilvános? Ha meg akarok venni egy házat jogom van vásárlás előtt megtekinteni? Ha igen, mi a menete? S hol, földhivatal? Önkormányzat? Vagy más hatóság?
2018. máj. 25. 11:32
 5/6 A kérdező kommentje:

"Ha meg akarok venni egy házat jogom van vásárlás előtt megtekinteni?"

Mármint a fennmaradási engedélyt.

2018. máj. 25. 11:32
 6/6 anonim ***** válasza:

10 ezer forint az építésügyi hatósági bizonyítvány, legjobb ha te kéred ki, meghatalmazást írtok ahhoz, hogy intézhesd.

[link]

2018. máj. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!