Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűkaszát (benzin motorosat)...

Fűkaszát (benzin motorosat) szeretnék vásárolni, hol és milyent márkát, típust, vegyek?

Figyelt kérdés

Milyen márkájú gépet vegyek, hány köbcentiset, hány lóerőset, hol melyik boltban vegyem, mekkora damil vastagságút vegyek, milyen hevedert vegyek hozzá,stb.Vásárláskor mi az amit nézni kel egy fűkasza vásárláskor?

A gépet, falusi családi háznál lévő kaszálásra használnám a ház körüli kaszálásokat és a kertben, gyümölcsfák környékén, stb. A terep nagysága kb. 700 - 800 m2 egyenes a terep, a fű nem pázsit fű hanem vegyes és a nagysága kb. 20 de néha 40 -45 cm, a kaszálandó terep egyenes, de a talaj nem sík, hanem pocoktúrásos, több helyen kisebb gödrös. Kaszálandó terület Pécsen van.

Válaszokat köszönöm.



#típus #fűkasza #fajta #benzinmotoros fűkasza
2018. máj. 25. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Anyagilag mennyire vagy eleresztve?
2018. máj. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

[link]

[link]

[link]

Én ezekre kerestem rá.,mert ez a legolcsóbb használható és az Oleo Mac egy igazán minőségi,de még elfogadható árú ,de drágább gép.

Erre a területre biztosan nem vennék a jóval drágábbak közül,mert felesleges.Ezekkel s nyugodtan vállalhatsz bérmunkát is.Ha ez is lehetséges,akkor az Oleo-t vegyed inkább.

A heveder,vágótárcsa tartozékuk.2,4-es damil való hozzájuk.Kis szerszámkészlet szintén tartozék.Az álarc,ha nem tartozék,akkor plexi álarcot vegyél hozzá.

Mi az amit nézni kell a vásárláskor?

Nagyon kerüld a kínaiakat.Ha egy mód van rá,akkor személyesen vedd meg a boltban.Minden papírja előtted legyen kitöltve,lepecsételve.Ne legyen használt.

A kötelező karbantartásait csináld meg.A levegőszűrű mindég tiszta legyen.Ha ez szivacs ,akkor mikor kimostad benzinben,száradás után olajozd be és utána nyomkodd ki belőle kézzel a felesleges olajat,fontos az olaj. A szöghajtást szezon kezdetén zsírozd be szöghajtás zsírral,de csak ha kell bele,mert a sok zsírtól is melegszik.

Minőségi,csak szintetikus 2t olajjal használd.

Stihl2T HP ultra,Husquarna 2T XP,cASTROL Power Racing 2T,MOTUL-ból is a jobbat és stb.3 ezer felett már egészen kiváló olajok vannak.

Pót gyertyát rögtön vegyél hozzá a megfelelő hőértékű NGK,Bosch.

Van belőlük hamisítvány is a boltokban.

Ha a gépkönyv 1:50-es keveréket ír elő,akkor sem legyen 1:40-nél olajban szegényebb.

A bejáratása is mindenkor a gépkönyvben leírtak szerinti olajmennyiséget keverj a benzinhez,nem kell olajosabb,de 1:50-est soha ne.

Kettő féltankot járass ki ,a tankolás közt pihenővel.Ez után már bejáratottnak tekinthető a gép.

Minden hidegindítás után hagyd egy kicsit,két-három percig alapjáraton járni,hogy melegedjen.Ez után még nem érte még el az üzemi hőfokot,de már nem hideg.

Mindég annyi benzint keverjél be,ami az adott munkához elegendő és még egy kicsit.(Én két literenként keverem 1:40.Ehez féldeci Husquarna XP full szintetikust használok.Nem füstöl.)

Szezon kezdetén vegyél friss benzint és a szezon végéig használd el.

Télire ontsd ki a tankból és ez után indítsd be és járasd ki a maradékot is belőle.

Ha kicsi,vagy ritkás a fű,akkor ne járasd nyélgázon,csak azon a fordulaton,hogy ne erőlködjön az alacsony fordulat miatt,de még a kuplungja meg ne csússzon.Ez a vágótárcsa használatakor még fontosabb,mert üveghangig is pörgethető.

Minőségi damilt vegyél hozzá, különben nem győzöd lekoppintani a damilfejet,mert a gagyi zsinórokat hamar elkoptatja.

Betonszegélyek ,akadók közelében is kisebb gázzal vágj mert itt tépheti is a nagy fordulat a damilt.

A három,vagy négy ágú tárcsa,ha követ,fémet kap,akkor a szöghajtásnak és más hajtásának is nagy baja lehet.

Remélem nem felejtettem ki semmit,de ha ige,akkor itt majd valakik még kiegészítik.

2018. máj. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Ui:A bejáratása a két féltank benzinnel is a munka közben,fűvágással történjen.(Nem volt ez az előző írásomban egyértelmű.)
2018. máj. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1 #-es Kb. 30 - 40 ezer környékén képzeltem , hogy kapok jó gépet.


2 # - es ! Neked nagyon köszönöm mind azt amit írtál! Sok hasznos és tanulságos infót nyújtottál, írtál.

2018. máj. 26. 14:03
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Ezeknek a 30-40 000-es gépeknek a gyűjtőnevük ,ipari hulladék,de van még a szo.roller stb.Csak kidobott pénz.

80-tól van farmer 1,3 lovas Hitachi jó minőségű fsza gép,ami évekig csak benzint és a előírt karbantartást igényli,csak lassúbb a munka vele.

Vagy 90-től Hecht még aránylag elfogadható minőségben,de erős gép.

2018. máj. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Annyiért ne vegyél, nem fogja bírni. Javaslom a Stihl-t vagy a Husqvarnát, igaz ezek drágábbak de már az alsó-középkategóriásokkal is lehet dolgozni. Én 3 kínai kaszát dobtam el mire rájöttem hogy egyszer kell rászánni a pénzt egy jobbra és akkor nincs szívás. Reménykedtem hogy kifogok egy jót, de mindegyikkel csak a kínlódás volt. A kínai kaszákon lévő 3,5 lóerős felirat ne tévesszen meg, jobb esetbe 1,5-öt tud. Nekem a 2 lovas Husqvarna röhögve viszi a térdigérő gazt, míg a '3,5 lovas' kínai csodagép belefulladt.
2018. máj. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Most a napokban láttam, az Aldi- ban 29990 ft fűkasza, 1,7 lovas 3 év garanciát adnak a gépre !

Láttam a Sparban kb. 28.000 ft ért 1,9 lovas "Germany" gyártva Kína. gépet 1 év garanciával, Cross Tools nevű fűkaszát. És ugyan ezt a gépet a Praktikerben csak 44.000 ft-ért !

Ha egy multi mint Pl. az Aldi 3 év garanciát mer vállalni a gépre akkor az a gép csak tudhat valamit ? Nem ?

Csak kérdezem ?

Szóljatok hozzá !

2018. máj. 29. 19:14
 8/9 anonim ***** válasza:
30%

A legjobb elnyűhetetlen fűkaszákat tanyára/falura 30-40 ezerért lehet kapni. Ami drágább az flanc, ami olcsóbb az ügyesbajos, vagy gyenge gép.

Legalább egy 40-50ccm gépet nézz mint például a Hyundai HYD-415A.

2018. jún. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Apósom Fs55-el csinálja ugyanezt ,tőled nem is olyan messze-Pellérden.Vállal vele telephelyek kaszálását nyugdíj kiegészítés gyanánt most már vagy 5-6 éve.Ettől van egy kisebb még a Stihl palettán de az szerintem inkább csak szegélynyíró.Ez 1 lovas és strapabíró valamint ha úgy adódik évek múltán is még jó áron el tudod adni.Nyilván ha nincs rá ennyi akkor valami Kínait fogsz venni de akkor legalább azt a hibát ne kövesd el ,hogy DRÁGA Kínait veszel abban reménykedve ,hogy az jobb mint az olcsó.Oleomac-gépet sem kapsz ebből a keretből,habár a Sparta 250T egy 20 ezressel olcsóbb mint az Fs 55 de így is 60+ ba kerül.Ezt szokták dicsérni ,háztájiba tökéletes lehet.Áruházas Kínai gép abból a szempontból jó-jobb mint a webshop-os ,hogy ha beszarik kérdés nélkül kicserélik 1 évig.Ha ilyet veszel kezdj el nézegetni szerelgetős videókat-szükség lessz rá:). Mindenképp azt javaslom gyűlytögess kicsit még és vásárolj megfontoltan-a jó márka név valamilyen szinten mindig hozza az elvártat.
2020. máj. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!