Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Benzint szabad robogó csomagta...

Benzint szabad robogó csomagtartójában szállítani kánikulában?

Figyelt kérdés
A robogómmal készülök nyáron tenni a környéken egy kisebb túrát. Mivel kicsi a tank muszály lenne a speciális műanyagkannában amit a kúton lehet kapni vinnem még pár litert magammal. Rázkódástól vagy a nyári melegtől berobbanhat a benzin, ha az elülső kosárban szállítanám?

#benzin szállítása
2018. ápr. 5. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a bicikli kosarában szoktam a fűkaszáláshoz, még élek. De van fémből is, ha nagyon aggódsz.
2018. ápr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Hivatalos" benzines műanyagkannában soha nem robbanhat be rázkódástól vagy naptól. Ezért csinálják ilyen anyagból, pont ilyen célra, hogy lehessen szállítani.

Viszont ha éri a nap, akkor a nagy hőtágulása miatt nagyon gyorsan úgy fog kinézni a kanna, mint a focilabda.

Tehát mindenképpen le kell takarni valami vastagabb anyaggal, plusz meleg időben félóránként megnézni, és szükség esetén meglazítani a tetőt egy pillanatra, hogy kimenjen a túlnyomás.

2018. ápr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Lehet kapni a moto.hun 2 literes műanyag kannát. Ha csak 4literes a tankod a kiegészítővel 6nál jársz ami 200km hatótáv. De ha zabál a motor akkor is min 150.


Az már befér a legkisebb ülés alatti rekeszbe is.

2018. ápr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Valamiért az rémlett kémiaóráról, hogy bizonyos esetekben hajlamos a benzin az öngyulladásra, ki akartam zárni az én helyzetemben a lehetőségét.
2018. ápr. 9. 09:51
 5/5 anonim ***** válasza:
A bizonyos eset a nagy nyomás. De már ennél kisebb nyomáson is lerepül a kupak az edényről.
2018. ápr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!