Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hőszigetelt házak falait...

Hőszigetelt házak falait hogyan védhetjük a jégesőtől?

Figyelt kérdés

Láttam néhány tudósításban, hogy a jégeső szinte kilyuggatta a hőszigetelt házakon a nikecellt, a vakolaton keresztül. Úgy néztek ki a falak, mint a bp-i öreg házak a háborús lövedék-nyomokkal.

Van ez ellen védelem (vmilyen felületerősítő, stb. fogalmam sincs, bocsi, ha butaságot írok)? Csak a nikecell ilyen sérülékeny, vagy mindegyik hőszigetelő-rendszer védtelen a jégesővel szemben?

Éppen hőszigetelnénk a házunkat, jó lenne tudni, hogyan és mit válasszunk. Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. jún. 15. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
esetleg tegolát lehet használni de az jó drága cucc azt már nemhiszem hogy kilyuggatja :)
2010. jún. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vastagon kell glettelni a szín alatt, és színből is nagy szemcsenagyságút kell venni. Amúgy én nem félnék a jégtől...
2010. jún. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor lehet, hogy egyszerűen az a megoldás, ha a gyárilag a m2-re számolt anyagmennyiséghez még veszünk "glettet" és hogy nagyobb szemcseméretű vakolatot választunk? Ez nem rossz, ha tényleg működik...
2010. jún. 15. 19:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Még az is fontos, hogy legyen alatta háló, és a glett kb 4-5 mm vastag legyen..azon már a légpuska lövedék sem megy át:D nem, hogy a jég:)

A háló azért kell mert rugalmas és a pontszerű terhelést jól elosztja...sajnos bontottam már szigetelést amin volt vagy 5 7 mm vastag glett, azon a spiccvésőt belevágva is nehéz volt átvergődni..

2010. jún. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, tényleg megnyugtattatok!
2010. jún. 16. 12:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a nikecelles szigetelésnek,azon kívül,hogy jó a hőszigetelő képessége(ami egyébként nem mindegy)nincs más jó tulajdonsága.Pld: iszonyatosan gyúlékony,égés közben hihetlen mérgező gázok keletkeznek,a gyártása is rettentően környezetszennyező,meg építés közben is a nikecell-darabkákat szanaszét viszi a szél,ami soha el nem bomlik. Meg persze a kérdésed: nagyon sérülékeny.Valaha,a kezdetekben ezt Dryvit szigetelésnek hivták,kötelezően tartozott hozzá az üveggyapot háló,amit spec.glett-ragasztóval rögzítettek,ami elvileg kemény felületet ad.Gyakorlatilag viszont nem.Ha most szeretnétek hőszigetelni,érdeklődjetek az ásványgyapot hőszigetelésről.Valaha annak a neve Isolyth volt,Tapolcán gyártották.Ez:nem éghető,teljesen környezetbarát,függ.felületre felszerelhető,homlokzati alkalmazás esetén kemény "kéreggel" készül.Sajnos már sok éve nem dolgozom a szakmában,friss, pontos infoim nincsenek,ettől függetlenül amit írtam,jelenleg is érvényes. Úgy tudom,azért lett nagyobb sikere a hungarocelles módszernek,mert könnyebb vele dolgozni,na és ki akar nehezen pénzt keresni,ha könnyen is lehet?
2010. jún. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ez:nem éghető,teljesen környezetbarát,függ.felületre felszerelhető,homlokzati alkalmazás esetén kemény "kéreggel" készül."


És kétszer annyiba kerül... Talán inkább ezért nem használják...

2010. jún. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!