Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jött a kéményseprőktől egy...

Jött a kéményseprőktől egy papír, hogy jönnek kéményt ellenőrizni, és fenyegetőzés van benne, hogy mi lesz, ha nem engedem be őket. Valami rémlik, hogy ez most már nem kötelező, lehet belőle bajom, hogy most emiatt nem veszek ki egy nap szabadságot?

Figyelt kérdés
Kondenzációs cirkó van, minden évben kihívjuk a szervizes srácot karbantartásra, aki jóval lelkiismeretesebben átnézi mint ahogy a kéményseprő urak szokták tenni - nem az van, hogy nem foglalkozok ezzel egyáltalán.

2018. máj. 27. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baj, ugyan az a papír elképesztően passzív agresszív, én is megkapom minden évben, mégis szinte mindig csak a második vagy harmadik időpontra tudom őket beengedni. Mivel imádják a munkaidőt megjelölni, ezért nyugodj meg, nem te vagy az egyetlen, akihez nem jutnak be.

Megteheted azt is, hogy a megadott telefonszámot felhívod és megbeszélsz egy másik időpontot velük.

2018. máj. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ, bár én inkább arra gondoltam, hogy egyáltalán nem engedem be őket.

rémlik, hogy most már ez nem kötelező

2018. máj. 27. 09:49
 3/5 anonim ***** válasza:
14%
Nem kötelező jól tudod,csak megrendelésre jöhetnek.
2018. máj. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%

Ha a lakóhelyedre valamilyen vállalkozás van bejelentve székhelynek vagy telephelynek, akkor kötelező. (Akkor nem magán-kémény, hanem céges kémény.)

Ha nincs, akkor te választhatod az időpontot és nem ők adják. [A gázszerelő szerintem nem a kéményt, hanem a gázkészülékedet ellenőrzi.]

2018. máj. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vlad01 válasza:
A fentiek ház esetben érvényesek. Társasházi lakásban így,is mindig jönnek s furakodnak, hiába nem változott semmi már évtizedek óta. S a társasházi lakás esetében ráadásul, ha az általuk megadott két délelőtti időpont nem volt megfelelő - ha csak nem vesz ki szabit az ember -, akkor telefonon kell rendelni újabbat, amiért már fizetni kell... Tényleg, mi értelme, hogy fenyegetőznek itt mindenféle jogszabályokra hivatkozva, hogy majd jól megbüntetnek, mert nem nézhették meg a semmit. Ki volt az, milyen maffia, aki ezt a kitalálta? - Ja, s ha bármilyen új modern gázkészüléket szereltetek be, azt köteles vagyok bejelenteni, nem találnék olyan gázszerelőt, aki ezt ne tenné meg, mert biz az üzembe helyezés engedélyéhez ki kell hívni a kéményseprőket.
2020. júl. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!