Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Klíma újra beüzemelésekor...

Klíma újra beüzemelésekor nagyjából hány perc, amíg a kodenz víz elkezd a csövön kifolyni?

Figyelt kérdés

Saját magam takarítotam ki a klímát. Kivettem a szűrőket, elmostam. A mókuskereket vízzel, fertőtlenítővel , és ecsettel tisztítottam. Ez elég macerás volt.A lamellák közé pedig klímatisztító folyadékot permeteztem. Minden rendben is lenne csak a kondenz víz nem folyik ki a csövön. Az a problémám, h a 10.-en lakom, és nem merek kihajolni érte.

A kérdés gyakorlatilag az lenne, h ne féljek, mert újra beüzemeléskor csak később (pl egy óra elteltével indul meg a víz) , vagy bekapcsolás után azonnal kellene , h csöpögjön?



2018. máj. 28. 07:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kell annak legalább egy óra, mire a hideg csöveken lecsapódik a pára, lecsöpög, összegyűlik és elkezd kifolyni.
2018. máj. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, kicsit megnyugodtam.
2018. máj. 28. 08:27
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hello!

Ez sok mindentől függ, pl. pára, kondezcső fajta, mekkora hossz, hány kanyar van benne stb.

Egy átlagos klímánál/kialakításnál 20-30 perc és már csöpög is a víz, de ha pl. 10 méter a kondenzcső és tele van kanyarral, akkor kicsit több idő is lehet.


Nekem az 1 óra kicsit soknak tűnik, de a kondezncsövet is kellett volna tisztítani vegyszerrel. Ahogy olvastam ez, kimaradt... De, azért bátor dolog, hogy ilyennek nekiálltál.

Üdv. Klímaszerelő

2018. máj. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!