Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért tilos a gázkonvektorokat...

Miért tilos a gázkonvektorokat a kikapcsolás után 5 percen belül újragyújtani?

Figyelt kérdés
Ezt soha nem értettem!

2017. máj. 31. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Én sem értem,és ilyenről még nem is hallottam,pedig dolgoztam gázkészülék szerelővel .
2017. máj. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Féges használati utasításban benne van, de nincs indok rá írva.
2017. máj. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudni én se tudom, csak tippem van:

Ha normál begyújtáskor nem marad égve az őrláng, akkor lezár a berendezés, nem tud ömleni a gáz a tűztérbe.

Kikapcsolás után, ha addig ment a fűtés, még tárolhat annyi meleget 1-2 percig, hogy ha nem ég az őrláng, akkor se zár le, és ha a termosztát megnyitja a csapot, és megy a tűztérbe a gáz, akkor egy újabb szikráztatás miatt szétdurranhat a konvektor.

Ez inkább csak elvi lehetőség, gyakorlatban nagyon sok dolognak kellene hozzá egyszerre összejönnie. De hát a biztonság kedvéért inkább tiltják.

2017. máj. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, ha nagyon sok konvektort adnak el, akkor előbb vagy utóbb biztosan akad majd pár szerencsétlen is, aki lerobbantja a kezét vagy a fejét a konvektorral, szóval így biztosítja be magát a cég, megelőzve ezzel a sokmilliós pereket.
2017. jún. 1. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy írják. Ha elzárod a konvektor, pár perc múlva hallani egy kattanást, akkorra hűl ki annyira a bimetál, hogy elzárja a biztonsági szelepet, ha nem ég az őrláng. Vagyis valóban, nem ömlik a gáz begyújtáskor a konvektorba. Nekem egy ilyen ügyeskedéskor sikerült úgy bedurrantani a konvektort, hogy újat kellett vennem...
2017. jún. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért nem értettem, mert én 25 évig konvektorral fűtöttem ugyan (FÉG Zeusz F8.50P), viszont abban gyújtászár volt, ami 5 percig nem engedte a kikapcsolás után az újragyújtást, és emiatt!
2017. jún. 2. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!