Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy ilyen motor elég lenne...

Egy ilyen motor elég lenne meghajtani egy szalagfűrészt?

Figyelt kérdés

[link]

Szeretnék egy szalagfűrészt, de praktikusabb lenne egy robbanó motoros, mint egy elektromos, mert több helyen is használnám ls nem mindenhol van elég erős áram egy 2 KW-os villanymotornak. Egy ilyen motor meg tudna hajtani egy szalagfűrészt, vagy valami erősebb kellene?


2018. jún. 3. 20:12
 1/6 A kérdező kommentje:

[link]

Valami ehhez hasonló szalagfűrészt szeretnék venni és átalakítani robbanómotorosra. Sajnos csak villanymotoros vagy kardán hajtásos van eladó.

Bocsánat, hogy ebbe a kategóriába írtam ki, de nem tudtam, hogy hova soroljam.

2018. jún. 3. 20:14
 2/6 anonim ***** válasza:

7 LE-t írnak róla, elég erősnek tűnik. Én mindössze 2,5 kW-os villanymotorral is meghajtottam egy szintén 500 mm-es kerekűt és soha semmi probléma nem volt azzal hogy jó lenne erősebb. Amúgy van egy trükk arra hogy lehessen üzemeltetni ekkora teljesítményű villanymotort az automata biztosíték lekapcsolódása nélkül. Kellően hosszú hosszabbítóval kell működtetni ami induktív fojtóként funkcionál az indítási áramlökés ellen.

Mielőtt veszel benzinmotort, az üzemeltetési költségnek is nézz utána. Mert fűkaszánál elektromossal sokkal jobban jártam mint egy ugyanolyan teljesítményű benzinessel.

A hirdetett szalagfűrész villanymotorjának nem írják a teljesítményét. Elég nagynak tűnik ránézésre.

2018. jún. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó helyen vagy.


A bemutatott aggregát 7LE-s, ami kiváló a bemutatott szalagfűrész hajtásához.

ahogy lejön, te egy ügyes, mindenre elszánt barkácsmester vagy.


A azalagfűrész eredetileg egy négypólusú 2KW-os motor hajtja, ami barátok közt sincs 3 LE.(csak 2,7 )


persze nagyon nem mindegy, hogy munkavédelmileg meg tudod e biztonságosra oldani a meghajtást. Mert a baleset az nem játék.


sok sikert, menni fog, látom.


Amúgy az ötlet kiváló.

2018. jún. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek: az #1-es kimondottan jót akar, de ne kezdj el barkácsolni különböző villanymotor táplálásokkal, mert azok szart sem érnek ekkora gépen, ráadásul ha mobil lesz, akkor meg pláne.


Ha jónak láttam volna a villanymotoros meghajtást, akkor tudnék adni néhány tanácsot, rajzot, elvi segítséget, amivel tudnál majdnem mindenhol dolgozni...

...csakhogy, ha idegen házakhoz jársz, ott sosem tudhatod mibe futsz bele...vagy nincs villany, vagy spórolnak, és nem engedik, hogy bedugd, vagy nagyon kicsi a mérő bejövő biztije, vagy három fázis van, és nem engednek róla buherálni, vagy simán szarrágók....ha bármi baj van a ház körül, még azt mondják te okoztad, aztán járhatsz bíróságra.


Boldogabb országokban olyan, hogy majd ott kérünk áramot, még gondolatban sem létezik.


Mindent a vállalkozó visz. (generátort, motoros láncfűrészt, sok benzint, szerszámokat, stb)Szállító-jármű kérdése az egész.(az enyémben még lakni is lehetett)


hajrá, sok sikert!

2018. jún. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A villanymotor nem hiszem, hogy opció, az apám tanyáján az 1200 Wattos fűnyírót nem bírta el az áram, úgyhogy nem hiszem, hogy egy ilyen villanymotort elbírna.

Úgy gondoltam, leburkolnám az egészet, hogy ha leugrik vagy elszakad a szíj, akkor se tehessen sem bennem, sem abban kárt, aki segít nekem, de akkor lehet, hogy valamilyen hűtés kellene, ezt még ki kell gondolni.

Szállításra van egy utánfutóm, így azzal sincs gond.

Viszont azt még nem tudom, hogy hogyan tudnám kiszámolni, hogy mekkora szíjtárcsa kell a motorra? Van esztergályos barátom, úgyhogy nem gond, ha kísérletezni kell vele, de azért mégsem szeretnék túl sokat csináltatni vele.

Köszönöm az eddigi lelkesítő és igen hasznos válaszokat.

2018. jún. 3. 21:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Félig-meddig laikusként én is azt mondom, hogy 7Le bőven elég. Ezeket a gépeket általában pár kW-os villanymotorok hajtják. Azaz jóval gyengébbek.
2018. jún. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!