Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tényleg létezik egy tipikus...

Tényleg létezik egy tipikus Panel-szag? Milyen az?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta fogalkoztat ez a kérdés. Panelben nőttem fel és csomószor volt hogy ha jött hozzánk valaki, legyen az rokon, ismerős vagy osztálytárs, mindegy, megemlítette hogy itt is olyan Panel-szag van, de elmagyarázni még senki sem tudta, hogy mi az. Én nagyon sok panelban jártam már, de sose éreztem ilyen általános szagot, maximum ahol van lift ott van egy ilyen tipikus olajos gépszag, persze az is csak a lépcsőházban, de nálunk az sincs mert négyemeletes. Tényleg kíváncsi lennék, aki szokta érezni, milyen szag az?

2018. jún. 4. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem a szemetledobo szagara gondoltak.
2018. jún. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Szia.


Lehet, hogy azért nem érzed, mert ugye ott élsz neked az már megszokott "illat".


Az egyik ismerősöm is panelba él és tényleg van egy ilyen "panelszag" ami számomra kimondottan kellemes... nem is tudom talán a linóleum szaga az, vagy az összes lakó illatának elegye.. nem tudom én sem elmagyarázni. De ahogy írtam nekem sosem volt bajom vele, sőt mondom nekem bejön! :D

2018. jún. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Az kimaradt, hogy csak a lépcsőházban lehet érezni. :D
2018. jún. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha műanyag borítású a lépcső és a takarító jó bő vízzel mos mindig fel(alámegy), annak van "illata". Lehet hogy ezt érzik.
2018. jún. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

hajjaj de mennyire létezik. panelban nőttem fel, most is panelban lakok. szerintem a panellépcsőház szaga valahogy így áll össze:

a linóleum és a ragasztója.

cigiszag falakba beszívódva

vegeta :))

rántotthús vagy egyéb olajbansütés

nyomokban avas gépzsír és szemétledobó.

2018. jún. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
a lépcsőházban terjengő savanyú kelkáposzta szag összekeveredve penetráns bagószaggal <3
2018. jún. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is van tipikus panelszag. Kertes házban éltem, 5 éve élek panelban.

A panelszag azért olyan erőteljes, mert kb semmit sem szellőzik a lépcsőház, annak ellenére, hogy vannak ajtók szintenként, plusz szellőző.

A jellegzetes szagot tehát ez az állat szag okozza, a több éves lift, burkolat szaga. Ilyen "régi" szag. Ehhez hozzájárul a különböző ételszag és dohányszag is. A szemétledobó meg aztán abszolút nem segít rajta :(

Szerintem kifejezett büdös. Ideáig életemben kb 15 panelházban voltam és mindenhol éreztem. :(

2018. jún. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Van. Létezik. Elegye az állott dohányfüstnek, a szellőzőben ragadt szagoknak és a linoleumnak. Terhes vagyok és eddig csak éreztem, de most megbolondulok tőle. XD
2019. jan. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
mi is szoktuk érezni bent a lakásokban, de nem ezeket amit fentebb irtak hanem bent a lakóknál az a kellemes jellegzetes illat . Mi családi házban lakunk , az elmúlt napokban itt is terjeng nálunk nagyon kellemes és ahogy bejöttünk éreztük. Gondolkoztunk mi lehet az mi változott és az egyetlen ami változott az a ruhák/ágyneműk őblítői. Valószinűleg ez lehet hoszabb távon ilyen illatot áraszt és terjeng a házban.Fehér Lenor őblítő.
2021. aug. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!