Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A műanyag gyúlékony anyagnak...

A műanyag gyúlékony anyagnak számít vagy micsoda tűzrendészeti szempontból, amit nem lehet közös terekben tárolni?

Figyelt kérdés

2018. jún. 13. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:

A gyúlékony,meg a könnyen éghető külön kategória lehet .

Egy üdítős üveg biztosan nem fog 1 szikrától lángra lobbanni .

2018. jún. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tárolni raktárban kell. Közös terek, közlekedési folyosók anyagtárolással nem szűkithetők le.

A műanyag dolgokat raktárba kell tenni.

De ha egy társalgóban a székek mondjuk műanyagból vannak, az szabályos.


[link]

2018. jún. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Millió féle műanyag van, millió féle megjelenési formával (granulátum, tömb, rúd, stb) és cosmagolással (zsák, bigbag, octabin stb) és ezek még csak alapanyagok.

A cég munka- és tűzvédelmi előadója tudja megmondani pontosan, hogy az adott anyagot hogyan kell tárolni.

2018. jún. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Engem az érdekel, hogy a közös térben, pl. lépcsőház, amire a tűzoltóság azt mondja, hogy ha jól emlékszem gyúlékony dolog ne legyen, ott lehet-e. Nem az útban, nem ezt kérdeztem. Az anyaga miatt kérdezem, hogy műanyag lehet-e lépcsőházban, vagy csak fa és papír az, amit el kell tüntetni egy tűzrendészeti ellenőrzésnél. Az oké hogy vannak különféle műanyagok, engem az érdekel, van-e olyan, ami nem lehet. Például virágcseepek szoktak lenni műanyagból, ez akkor szabályos vagy szabálytalan? Már csak azért is érdekes, mert az ablakok is műanyagból vannak.
2018. jún. 14. 10:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt akkor a ház szabályzata fogja tartalmazni, amiből neked is kellett kapnod. Vagy a katasztrófavédelem tudja megmondani. És ismét, hiába írod, hogy virágláda, az anyaga fogja meghatározni. Feltételezhetően egy virágláda pl nem éghető műanyagból van, ahogy az ablak sem.


(De szerintem könnyebb lenne normálisan megbeszélni a szomszéddal, ha valaki kint van ami nem tetszik, mint jogszabályokkal dobálózni)

2018. jún. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem a szomszédra tartozik és nem is a házszabályra, hanem a tűzoltóság jön ki és büntet százezer forintra, ha olyant talál, ami nem tetszik neki, és ezt valami törvény írja le nyilván, amihez tartani kéne magunkat ezért kérdezem
2018. jún. 14. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!