Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A vízóra által mutatott érték...

A vízóra által mutatott érték hogyan értendő?

Figyelt kérdés

Egész számként vagy tizedesként?

Tehát pl. 207-nél ez 207 m3 vagy 20,7 m3?


2018. júl. 6. 16:55
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A mérőn nincsen jelölve, hogy tizedessel számolna.
2018. júl. 6. 17:09
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
Egészet számolnak.Ami felette van,az majd a következőben lesz elszámolva .
2018. júl. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az én órámon az utolsó szám számít tizedesnek. Az megy gyorsabban is. Az előtte lévő az egész m3.
2018. júl. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mutatós rèsz a tizedes vagy a pirossal jelölt szám
2018. júl. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A mi óránkon nincsen se piros szám, de tizedesjel, ezért kérdezem. 5 számjegy fér el rajta, de nem tudom, hogy az utolsó az egész szám vagy tizedes.
2018. júl. 6. 22:41
 6/15 anonim ***** válasza:

5 számjegy az egész. Megnézed a kismutatókat(piros mini fogaskerék kinézetű valami) és ha a "legnagyobbnál" 0,1 van írva (fölé/alá/mellé) akkor szinte biztos lehetsz benne,hogy a számlálólapon nincs tizedes érték.


Nagyobb méretű óráknál van olyan,hogy van egy szorzója (Pl:x100) és ott a kis fogaskerekekből is egykét darab teljes köbmétereket mér.Na ez nálad nem hiszem,hogy valószínű.


Továbbá,ha a számlapon tizedes van,akkor azt szemmel látható módon elkülönítik. Például az adott szám körül sokkal vastagabb a keret és elkülöníti a többitől, vagy a háttere piros míg a többié fehér.

2018. júl. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen órám van:

[link]

Az utolsó szám a tizedes.

Tegyél képet az órádról.

2018. júl. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítséget.!


Nincsen jelölve se tizedesvesszővel, se kerettel, se pirossal. Ezeket észrevettem volna, nem értek hozzá, de ennyire analfabéta nem vagyok :D


Most fényképeztem friss állapotot:


[link]


Ha nem látszik rendesen, akkor jobb oldalon (a m3 jelzés alatt) x0,1 van, alatta x0,01, mellette x0,001. A fekete melletti nem látszik túl jól, mert ott domború a műanyag borítás.


Ez pedig a tegnap késő délutáni:

[link]


Mivel szinte fél nap alatt teljesen átállt a vége 7-esre, ezért is gondolnám, hogy vagy tizedes vagy szar a mérő.

2018. júl. 7. 10:30
 9/15 A kérdező kommentje:
A fekete melletti egyik oldalán x0,0001 van,a másik oldalán pedig egy vonás: -.
2018. júl. 7. 13:36
 10/15 anonim ***** válasza:
A szám a teljes m3-t mutatja.
2018. júl. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!