Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen gyakran kell szellőztet...

Milyen gyakran kell szellőztetni egy alaposan lehőszigetelt házban ahhoz hogy a penészedést teljesen kizárjuk?

Figyelt kérdés
2018. júl. 26. 06:41
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem a penészedésnek semmi köze a hőszigeteléshez.

A talajvízhez (alulról kell a házat szigetelni) és a vízcsövek szigeteléséhez van köze.

2018. júl. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
sok ház hőszigetelés után kezd el penészedni. az lehet hogy ennek a nyilászárók cseréjéhez van köze, de mivel e kettőt együtt érdemes megcsinálni a kérdés akkor is aktuális.
2018. júl. 26. 08:12
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Sűrűn, amennyiben nincs konyhai meg fürdő pára kivezető elszívó . Télen kellemetlen , mert hideg van kint és többet vannak bent és a pára co2 megreked . Az igazi a lélegző szigetelés és fa ablakok ajtók . Nyáron hűvös idő esetén késő este hajnalig ki lehet tárni mindent . Szúnyogháló nélkülözhetetlen
2018. júl. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Vagy ide kell a hővisszanyerő szellőzés? S az micsinál a szúnyoggal?
2018. júl. 26. 09:33
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Nyáron abszolút nincs penész problémánk. Télen sincs, az előző lakónak volt. Minden reggel kiszellőztettünk, meg délután amikor hazaértünk és ha szükségesnek éreztük, akkor még este lefekvés előtt is.

Mivel 5 perces kereszthuzatokról volt szó, ezért elég gyorsan bemelegszik utána a lakás újra.

Ha teregettünk bent, akkor szintén érzésre néha átszellőztettünk, nyilván gyakrabban.

Most mindig nyitva van 1-2 ablak.


Ha főzünk, mindig megy az elszívó, akkor is ha nem "büdös". Ha fürdünk, akkor pedig a villannyal kapcsolódik a szellőző ventilátor. Szerintem ezek is nagyon sokat számítanak.


Szerintem az ember érzi, hogy mikor kezd fullasztó lenni odabent az időjárás (vagy csak az én páratartalom mérő érzékem a kiváló). Egy négyzetcentiméternyi penészünk sem volt idén télen.

2018. júl. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor mégis jól gondoltam, hogy a penészesedés csak a gyakori szellőztetésen múlik?

Igen egy gyors légcsere valóban alig számít, mert a gázoknak töredéke a hőkapacitása mint a szilárd vagy cseppfolyós tárgyaknak, s megkockáztatom, hogy még takarékosabb lenne egy egy nagyméretű ventilátor kifújva a levegőt szellőztetni mert ha gyorsabban lezajlik akkor kevesebb ideje van a tárgyaknak hőt leadni. vagy ez már csak az én fantazmagóriám?

2018. júl. 26. 15:36
 7/7 anonim ***** válasza:

2: Akkor inkább a nyílászáró lesz az ok, mert az üveg légáteresztő, míg a hőszigetelt ablak nem.

De hőszigetelt ablaknak az a használati utasítása, hogy 3 óránként szellőztetni kell, mert különben úgy lecsökken bent az oxigén, hogy meg lehet fulladni. Mi evvel a használati utasítással vettünk újépítésű, ilyen ablakos lakást.

2018. júl. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!