Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek a már beszáradt...

Loupsombre kérdése:

Mit tegyek a már beszáradt folttal a kanapén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hetekkel ezelőtt úgy döntöttem, hogy az ágyamat lecserélem egy kanapéágyra helyhiány miatt. Nagy nehézségek árán sikerült beszerezni és nagyon boldog voltam, hiszen gyönyörű bútordarab.


A héten vettem észre, hogy vagy egy apró tollvonás a fehér textilbőr részen, ami nem szembetűnő, csak akkor látható igazán, ha keresi az ember a foltot, de ettől függetlenül engem borzalmas zavar.

Nem tudom, a tintavonás mióta van ott, de az biztos, hogy elég makacsan beleszáradt.


Az interneten idegesen keresgéltem módszerek után, hátha van remény. Próbáltam: Vanish szappant, mosogatószert, fogkrémet, bőrcipő tisztító sprayt, Stoffinet sprayt és elkeseredettségemben még körömlakklemosóval is próbálkoztam (sajnos tudom, lehet nagyobb kárt tettem vele, de abban a pillanatban nagyon elborult az agyam).


Mit tehetnék még? Van esetleg még másik módszer is erre?


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2018. júl. 26. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha golyóstoll-tól ered, akkor denaturált szeszbe mártott (majd kinyomott) vattapamaccsal egyszer végig kell húzni a vonáson. Ha golyóstoll festék volt, akkor részben elhalványul, részben megjelenik a vattapamacson. Túl erősen és sokszor nem ajánlatos dörgölni, mert a pvc anyagú műbőr egyéb adalékanyagai is kioldódhatnak, amitől bemattul, elszíneződik az adott helyen a kárpit.
2018. júl. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. júl. 26. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!