Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A vakondot hogy tudom elűzni...

A vakondot hogy tudom elűzni az udvaromból?

Figyelt kérdés
Zavarnak a szaporodó vakondturások,amik tönkre teszik a gyepet....Talán így tisztítja a járatait a vakond?Mert sok kavicsot találok a vakondturás anyagában...
2018. júl. 27. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Állítólag utálja a kapor illatát. Van még több olyan növény amit nem bír, nézz utána a neten.
2018. júl. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Sehogy nem lehet elűzni. Bármit fognak neked ide írni, arról a neten rákeresve meg fogod találni, hogy konkrétan az a dolog nem használt semmit, és a vakond kitúrta azt a dolgot. Legyen gázolajos rongy, leásott üveg, nagy sárfű, ultrahangos riasztó, bármi.

Aki jól ismeri a vakondot (mint én, sajnos), az tisztában van vele, hogy a vakond az érintett járatot betúrja, ha zavarja valami, és ás egy (sok) újabb járatot kicsit távolabb. Ha hozzászokott ahhoz a bizonyos zavaró dologhoz, ami 1-2 hét, akkor meg képes közvetlenül aláásni.


Kizárólag 2 okból lehet vakondmentes a kerted:

1. elunta a helyet, máshol több gilisztát remél találni (ezen él főképpen a vakond, nem pajorokon, mint ahogy az óvodásoknak meséli az óvónéni)

2. elpusztítod. Kiásod vagy csapdázod vagy a macskád érez késztetést a vakondfogás iránt.

2018. júl. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én valami füstpatront hallottam,hogy hatásos....meggyújt és letemet.
2018. júl. 27. 19:14
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Én is rengeteg dolgot próbáltam már ellene, de csak a csapda a megoldás. Itt vagy élve fogó csapdát használsz vagy ami végez az állattal. Vagy ha szerencséd van mikor feltúr kiszeded ásóval a földől.


A vakond riasztó szerek , eszközök nem ének semmit se, pedig a sörösüveg, ultrahangos riasztó, bors, menta kapor, gázolaj, különböző bolti vakondriasztó szerek, mint pl. vakondriasztó golyó, folyadék, porok, karbid granulátumok, füst patronok ( amit te is kérdeztél), mind hatástalan.

2018. júl. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Volt már, hogy jó volt a füstpatron, ha véletlenül pont a járat olyan helyére volt beszorulva a vakond, ahol már nem volt ideje tenni semmit.

De alapból az van, hogy gyorsan elmenekül a gáz elől, és ahol már nem olyan erős a szag, ott beomlasztja a járatot, és ennyi, ás tovább.

Pocok ellen tényleg jó lehet, mert annak nincs olyan messzire terjedő járata.

[link]

2018. júl. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amit az 5-ös linkelt nálam bevált a vakondok ellen.Két hónapja kezeltem vele a telkemet és az utcát.A friss túrásokat kikapartam,beletettem egyikbe meggyújtva,majd betemettem és mentem egy távolabbi friss túráshoz,kikapartam majd megint beletettem.Ezt mind az öt patronnal.Ha így teszel ,hiába omlasztja be maga mögött a járatot a másik irányból kapja a mérges gázt.Nálam egy családi vállalkozást csináltak a vakondokok.Kettőt kapával fogtam ,de még mindég munkálkodtak,majd mikor ezt szert bevetettem és így ,akkor megszűntek a túrások.Ennek már egy hónapja.
2018. júl. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy hónapja kezeltem vele a telkemet és az utcát,ami összesen kb 900 m2.Bocsánat az elírásért,de kussolnak.

6-os vagyok.

2018. júl. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is írtam, hogy beválhat, ha szerencséd van.

Nálam volt, hogy felszín alatti járatokat csinált, tehát túrások nem voltak, csak megemelte a felszínt. A telek hosszában voltak a hosszú járatok, követve a veteménysorok irányát, közben helyenként átlós irányú összekötőjáratok, plusz oldalra kinyúló zsákutcák. Kb. 7-800 m2-en volt összességében 1 km járat, ahogy tippeltem. Naponta kb. 100 m-t ásott. Ennél nagy szerencse kellett volna, hogy pont beszorítsam valahová a gázzal.

De csapdával sikerült egy új járatban, az első éjszaka, és vége lett a turkálásoknak.

2018. júl. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!