Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszéd leverte a vakolatot...

A szomszéd leverte a vakolatot a házunk faláról. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ma reggel hallottuk, hogy mintha valaki kaparná a falat az ágy mellett.

Azt hittük, hogy a macskáink rendetlenkednek (bár kaparni nem szoktak), de nem, és amikor a férjem lement a boltba reggel, akkor mondta, hogy a szomszéd társasházból egy néni verte az emeleti ablakából a házfalunkat kívülről. (Mi is emeleten élünk, és pont a mi részünknél csinálta.)

Elvileg le akarta szedni a borostyánt (nem a miénk), amit azért nem értek, mert nincs is ott semmi, már rég el van száradva és csak a ,,kacsok" látszanak, levél sincs rajta.

Most egy csomó helyen látszik a tégla, úgy leverte a vakolatot..mi pedig azért aggódunk, hogy ne ázzon majd be télen a nappalink+hálónk fala.

Mit lehet ilyenkor tenni?



2018. júl. 28. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Tarsashaz? Akkor biztos van közös képviselő, vagy ingatlankezelo. Fordulj hozzá. Nekünk volt tavaly hasonló (de nem vakolatos hanem tetős) szitu, szomszéd klímát fúrt fel és mi valóban beaztunk, mert tróger módon csináltak meg. Biztosító fizetett a tető meg a homlokzat vakolás (ennyiben vakolás is volt benne h az is lehullott a beazastol) közös koltsegbol javítva lett. Tudomásom szerint a szomszéd meg egy vallvaragetest sem kapott.


Ha vicces kedvemben lennék akkor azt mondanám még, hogy azt lehet tenni, hogy újra kell vakolni, de nyilván ha nem maganhaz akkor így érdemes. Amúgy néni kicsit bolond?

2018. júl. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Társasház a miénk is..még le is vakolnánk, de ahhoz már állvány kellene, az pedig nem egyszerű történet. :( Ráadásul tudtommal társasháznál nem nagyon lehet saját szakállra megoldani dolgokat..vagy ezt rosszul gondolom?

Amúgy biztos bolond egy kicsit a néni, ép ember ilyesmiket nem csinál szerintem. :D Bár én nem láttam, nem is beszéltem vele.

2018. júl. 31. 10:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom sajnos az erre vonatkozó szabályozást, de biztos segít a tarsashazkezelo. Ezért ne azzatok be.
2018. aug. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!