Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kötelezhetem-e a szomszédot,...

Kötelezhetem-e a szomszédot, hogy a felém néző ablakra szereljen rácsot, hogy ne lehessen átlépni az én udvaromra?

Figyelt kérdés

Kisváros, családi házas övezet. A szomszéd házának az én udvarom felé néz az ablaka, kb 1 méter magasságban, tehát bármikor át tudnak lépni az ablakon.

Régen egy idős házaspár lakott ott, nem volt gond, viszont egy új népes család költözött oda. Állandóan nyitva tartják az ablakot. Kötelezhetem-e valamilyen módon őket, hogy szereljenek rácsot az ablakra, vagy én szerelhetek-e fel valamit, hogy ne tudjanak átlépni az én házam udvarára?



2018. júl. 7. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Bejelented a jegyzőnél , ha patkánykodnak azonnal feljelented a yardnál őket . Direkt azt teszik hogy elkergessék kiutálják a környékről a lakókat , ezáltal lepusztul a környék és fillérekért felvásárolják a féreg rokonaik a telkeket házakat . Tegyél ki rájuk figyelő kamerát is .
2018. júl. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kösz, de nem lakok ott állandóan, csak hétvégén megyek haza. Hétközben azt csinálnak amit akarnak, bizonyítani se tudom. Kamera persze lesz. Állítólag van valami olyan szabály, hogy a szomszéd felé néző ablakot "tejüveggel" kell csinálni, hogy ne lássanak át. Viszont, ha nyitva tartják az ablakot, akkor ez semmit nem ér.
2018. júl. 7. 15:17
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

A házfal önnél van?

Mármint nincs kerítés?

Az őné a fal,akár ön is rakhat fel rácsot(lehet hogy stabilabb lenne).

(Én is ilyen faliszomszédos környezetbe élek,de a szomszéd felé~40x cm-es ablakok vannak,nem 200cms)

[link]

2018. júl. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Ez az ablak már eleve szabálytalan.Tehát jegyzőnél bejelenteni és kérni a az állapot megváltoztatását,a helyi hatályos jogszabály alapján,szerint.Ebben a magasságban a te udvarodra semmi féleképen nem lehet ablak,de főleg nyitható.

Ezek a te portádon téged moziznak.

Mi a franc volt,hogyan lehetett egy ilyen ablakot a szomszéd telke felé beépíteni?

Ez teljesen illegális.

Én már akkor bejelentést tettem volna,mikor a mutatványt elkezdik és nem vártam volna meg a végét, de persze csak akkor,ha a szomszéddal megbeszélem,hogy nem és ennek ellenére megcsinálja.

Addig a még nem intézkedik a jegyző mehet a kamera és ez is bizonyító erejű.

2018. júl. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

#3as vqgyok "gyári ablak" 1974-es épités.De jászapáti-jászberény java, 'szomszéd falas'.Máshonnan nem nyílik,csak az ajtó.Amúgy igy sincs levegő.

Ja és osztott telek...

2018. júl. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A házat a háború előtt építették. Amíg a régi két öreg lakott ott, és állandóan csukva volt az ablak, a fenét se érdekelte. Az öregek kihaltak, az önkormányzat megvette, és szociális bérlakásként adja ki. A házuk fala természetesen a telekhatáron van. Nyáron állandóan nyitva tartják az ablakot, minden beszélgetéseket lehet nálam hallani, ezért gondolom a miénket is náluk.
2018. júl. 7. 16:44
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Akkor az önkormányzat tulajdona...A vasrácsot nekik kell felszereltetni nem a lakóknak.
2018. júl. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

A jelenlegi szabályok szerint oldalhatáros beépítés esetén, a szomszéd felőli falnál csak min. 2méter magasságban lehet az ablak. És nemhogy átmászni rajta,de átlátni a te udvarodba se szabadna.(Pont ezért kell a 2méteres magasság,hogy csak az eget bámulhassa) Viszont nyithatónak lehet nyitható,hisz szellőztetni kell! De az is csak belülről lehet. Azt sem lehet,hogy kívülről legyen nyitható (vagyis nem tiltja semmi, és láttam már olyat,de az csak a tulajnak probléma,mert mindig át kell menni/kéreckedni/ a szomszédhoz és úgy nyitogatni.)


Tehát az,hogy áthallatszanak dolgok, az alól nincs kibúvó. Ha áthallatszik valami akkor az utcán is ugyanúgy hallatszik.



[link]


Ha az önkormányzat tulajdona akkor velük kell megbeszélned a dolgot,mivel az ingatlan szerkezetét érinti.

Átépíteni szerintem nem fogják(bár azt kellene,viszont lehet macerás lenne)úgyhogy valószínűleg tényleg valamilyen rács fog maradni a megoldás. (Persze attól még továbbra sem lesz szabályos, lehet az üveget is le kell festeni. Csak akkor meg a fény nem fog bejutni hozzájuk az adott ablakon.)


Halkan jegyzem meg hozzá,hogyha nem telekhatáros a beépítés és lehetőségetek lenne kerítéssel elválasztani a telkeiteket,akkor más a helyzet.

2018. júl. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Nincs az a jogszabály,ami egy ablakot magasabbra helyeztetne az eredetinél .Ilyen költségre senki sem kötelezhető,az önkormányzat meg el is zárkózik ilyentől .

Egyébként a mai szabályzat 90 x 60 sat enged meg 180 cm magasan .Az üveg szine nincs is előirva .

tegyél oda egy nagy táblát,magasan kerteld körbe,és sem átlátás,sem átjárás nem lehetséges .

2018. júl. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Nekem is ez jutott eszembe, amit utolso ir, hogy egy pofas, faragott viragtarto tablat epiteni az ablak ele, aztan telerakni viraggal, novennyel. Vagy valami sovenysort, nehany gyors novesu novenyt (tuja, csodasoveny, akarmi) ultetni az ablak ele. Esetleg ket oszlopot leverni, 2-3 szal drotot kifesziteni kozejuk, es futtatni ra valami evelo orokzoldet (pl. Vadszolo, borostyan, hasonlok). A te portadon azt es oda ultetsz ahova akarsz, termeszetesen a vonatkozo eloirasokat betartva.
2018. júl. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!