Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyon elvetemült dolog lenne...

Nagyon elvetemült dolog lenne egy lakóbuszban élni?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre inkább macerál egy gondolat, hogy el kéne adnom a lakásomat, autómat, értékesebb berendezéseket és beköltözni egy lakóbuszba.

6-7 millióból vennék egy öreg, de csinos túristabuszt, egy céggel felújíttatnám a motort, váltót futóművet újabb 6-7 millióból. Egy másik céggel kibeleztetném és beéppítettném a belsejét. Szigetelés, ivóvíz, szenyvíztartály, akkumulátorok, napelemek, kaloda a gázpalackoknak, transzformátor. Ezekre lenne még 16-17 millió.

Egyedül élek, se kutyám se macskám, stabil munkahelyem van és szeretek utazni, világot látni.

Ti bele mernétek vágni a helyemben?


2018. aug. 2. 15:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%

Inkább jó ötlet. Sokféle változatáról tudtam eddig is a lakóautóban való életnek és világjárásnak. És én is akarok hasonlót.

Például egy tanár ismerősöm vett egy használt kombit Ausztráliában és szinte megkerülte vele a kontinenst és abban aludt. Közben narancsot szüretelt feketén hogy legyen költőpénze. Na tehát van ilyen változat is, még ha nem is igazi lakóautó.

Vagy a tévében mutattak egy fiatal párt akik egy Niza típusú furgonból csináltak lakóautót és abban laktak miközben járták Európát. Belül az oldalára felhajtható ágy volt szerelve.

Ausztráliában sok nyugdíjas él lakóautóban a sivatagot járva és fémkeresővel aranyrögöt keresgélnek.

2018. aug. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Marhaság. A lakóautó idővel leamortizálódik. És földönfutó leszel.
2018. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Attól függ mennyi idős vagy. Mi a férjemmel a házasságunk elején, huszonévesen akartunk ilyent, csak hogy költözhessünk végre anyóséktól. Akkor bulinak tartottuk volna, de végül mégis lakás lett a pénzünkből.
2018. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Van egy olyan érzésem, hogy még az életben nem voltál sehol, mert akkor lennének segédfogalmaid egy lakóbusz fenntartási költségeiről.
2018. aug. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4es


Mi köze annak, hogy eddig merre jártam ahoz, hogy mennyi egy busz fenntartási költsége? Látom annyira okos vagy. Áruld már el a nagy titkot!



Egyébként a házakat is kell tatarozni, különben az ember fejére omlik. Egy buszt is lehet karbantartani.

A kiadások meg ugyanúgy meglennének, csak másfélék lennének. Kötelező biztosítás, teljesítményadó. Viszont nincs lakásbiztosítás, közös költség, nincs vizszámla (ingyenes kutakbol feltölthetőek a tartályok), a gázszámla helyett lenne a palackos propángáz kiadása. Villanyszámla megszűnne. Szemétszállítás díja megszűnne. A jelenlegi autó adóterhei és szervizköltsége megszűnne.

Még ha a havi kiadás meg is nőne átlagban 15-20k-val, még az se jelentene gondot.

Nem azért érdekel a téma mert csóró vagyok, hanem mert anyagilag megtehetném. Bátorságom nincs meglépni.

2018. aug. 2. 18:32
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez Magyarországon nyáron rettenetesen forró, télen meg piszkosul hideg megoldás. Egy ideig bírod, bizonyos kor felett belehalsz.
2018. aug. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Hol fogsz parkolni és mennyiért egy busszal?

Van buszra jogosítványod?


Ajánlanék egy kompromisszumos megoldást, hogy lehiggadj!

Vegyél 2-3 millióért egy ilyen cuccot (akár hitelre) a lakásodat add ki, a bérleti díjból fizesd a hitelt!

Ne lakóbuszt vegyél csak lakóautót, ne áldozz bele milliókat. kóstolj bele ebbe az életbe és amikor meguntad eladod és van hova visszamenned.

4 db-ot találtam neked, ami minden szükségessel fel van szerelve:

Klíma

Állófűtés

Vonófejstabilizátor

TV

Hűtőszekrény

Konyha

Vízpumpa

Melegvízrendszer

WC + zuhanyzó

[link]


Ha meg neked bejön, akkor továbbléphetsz!

2018. aug. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Hiába háborogsz.

Halovány fogalmad sincsen, hogy mennyibe kerül egy buszt fenntartani éves szinten.

Csak a kötelezőre és a parkolásra rámenne a gatyád....

...és akkor még el sem indultál "világot látni".

Te azt hiszed, hogy bárhová behajthatsz vele, vagy bárhol leparkolhatsz??!

Szerintem még jogosítványod sincsen buszra.

De szólj ha tévedek.

2018. aug. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%
Aztán a stabil munkahelyedre hogy jársz be dolgozni? Nem vágom hogy a stabil munkahely (helyhez kötött) meg a világjárás hogy a pitsába egyeztethető össze? Megállsz a melóhely előtt és minden műszak végén világotlátsz? Jól mondta itt valaki, kezd kicsiben hétvégente, aztán ha bejön akkor lehet nagyban gondolkozni.
2018. aug. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

15-20%-al nőne a költség... aha, ahogy Móricka elképzeli.

Egy busznak a teljesítményadója, kötelezője, fogyasztása, szervizköltségei...

Az a 15-20% jó lesz 150-200%-nak is. Azonkívül parkolni is kell valahol. Egy busszal nem tudnál csak úgy leparkolni bárhol.

Összesen fejben elszórtál k. 40 milliót egy ilyen járműre, ami pénz soha nem fog visszajönni. 10 év múlva fog érni 4 milliót, úgy hogy a fenntartása elkér évi egy millát legalább (egy kifejezetten kicsi és olcsó autó van nekem évi 400 ezerbe mindenestől...).

10 év alatt 36 milla értékvesztés az évi 3,6 milla + a fenntartás. Évi 4,6-ban lenne ez az álom, és akkor még nem ettél, nem öltözködtél, nem éltél.

Biztos vagy benne, hogy keresel havi 5-600 nettót, hogy ne halj éhen egy ilyen busz fenntartása mellett?

2018. aug. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!