Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi történik/mi a megodás...

Mi történik/mi a megodás akkor, ha vettük egy házat amin gázszámla tartozás van, még nincs átiratva és az eladó gyakorlatilag elérhetetlen?

Figyelt kérdés
2010. jún. 20. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt vétel előtt szokták rendezni.
2010. jún. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tudtommal átíráskor szokták rendezni úgy,hogy amikor a kulcsot megkapom felírom az óraállást, és az addigi díjkat ő fizeti, az azután keletkezőket pedig már én, hiszen addig nem is lehet átírni amíg nem vettem meg.


Nem volt eddig semmi más közművel gond,csak erről most jött az ő nevére csekk, és láttuk hogy nagy tartozás van rajta. Gondolom,nem véletlenül ez az egy közmű volt ahpva sose ért rá eljönni átiratni. Most meg nem tudom elérni....

2010. jún. 20. 14:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Írasd át a nevedre a szerződést mert különben ki is kapcsolhatnak és egy szavad sem lehet.

A tartozást nem neked kell rendezne, hacsak a szerződésedben nem az van.

Majd a szolgátató behajtja az előző tulajon. Ha nekik nem megy, akkor majd kiadja adóság behajtó cégnek és azok meggyőzik.


Ha megvan a tulajdoni lapod vagy a szerződésed amit aláírt az eladó akkor az ügyfélcsere lapot nem kell aláírnia az előző félnek. Átírják a nélkül is.

A mérőt szerintem fényképezd le, hogy tudd, mennyin áll az óra.

2010. jún. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Majd a szolgátató behajtja az előző tulajon"


Ahhoz a régi tulajdonosnak le kellett volna a saját óraállását adni és kérni végszámlát! Ha ez nem történt meg akkor csak a két fél tudja megoldani.

2010. jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szerződésnek, amit kötöttetek elvileg az egyik melléklete kén, hogy legyen az óraállások listája, amit az előző tulaj aláírt. Ha ő nem is kérte meg a végszámlát, ez alapján átirathatjátok. Különben nem tudod bizonyítani mi volt az az óraállás, amivel megvetted a lakást.
2010. jún. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Így van! A szerződést eleve úgy kötik, hogy tartalmazza az óraállásokat!! Mi is így kötöttük, aztán még átnézte az ügyvéd is, és ezután lett lebonyolítva az adás-vétel. Majd még mielőtt beköltöztünk, akkor mégegyszer felírta a tulaj, mi aláírtuk, meg a tanuk és nem volt belőle galiba.


A másik, hogy terhelés alatt levő lakást vagy házat nem is lehet eladni, míg nincs kitisztázva a tartozás. 400Ft-tal tartozott az eladó a gázszámlához, amikor mi vettük a lakást, be kellett mennie a szolgáltatóhoz, kifizette, kapott róla egy rakat bizonylatot, utána lehetett csak az adás-vétellel foglakozni, addig a bank meg az ügyvéd szóba sem állt velünk, míg nem hozta a papírt, hogy tehermentes a lakás.

2010. jún. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

14:40


Hidd el hogy úgy is átírják, ha az előző tulaj nem kért végszámlát. Azzal a mérőállással lesz átírva ami rajta van az ügyfélcsere adatlapon. Ha van szerződés az új tulaj áttudja íratni a régi nélkül is

Tudom mert gázszolgáltatónál dolgoztam és én is végeztem ilyen átírásokat.


Ha minden hibásan kitöltött nyomtatvány visszaküldenének az előfizetőnek, hogy javítsa, akkor max a tizedést tudnák feldolgozni a leveleknek.

Egyszerűbb átírni mert ritkán van panasz belőle. Ha meg van akkor nagyon egyszerű a javítás.

Viszont az tényleg igaz, hogy a mérőállásokat mindig fel kell íratni az átadáskor és mind a 2 félnek alá kell írnia ideális esetben.

De ha ez nem történt meg valahogy akkor is el kell járni.

Ha meg valaki nem lép időben teljesen jogosan kikapcsolhatják az előző tulaj tartozása miatt.

Ilyennel is találkoztam.

2010. jún. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!