Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Másoknak is beleremeg a...

Bridzs87 kérdése:

Másoknak is beleremeg a házuk, ha elmegy egy-egy nagyobb kamion?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem rég vettünk egy szép kertes házat. Rögtön beleszerettünk a házba és a kertbe. Annyi a "hibája", hogy egy forgalmas úttól van kb.30 méterre. Az úttól kerítés és rengeteg növény választja el. A forgalmat megszoktuk, azzal már nem lenne gond, viszont a kamionok okozta rezgést nem tudom megszokni. A tetőtérben rezeg a lambéria, ha elmegy egy nagyobb kamion. Olyanokkal szeretnék beszélgetni, akik hasonló helyen élnek és tudják miről beszélek. Köszönöm.

2018. aug. 9. 09:26
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezért nem veszünk lakóházat főútvonalon. Csak akkor, ha valamilyen vállalkozás miatt ott tudunk pénzt keresni.

Nyílván ezért is adták el.

2018. aug. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
amikor még a szüleimmel éltem, hasonló élményeim voltak, vidéki forgalmas főúton van ház, igaz nem tetőteres. de a két utcafronti szobán az ablakok mindig beremegtek, nem is kicsit. azóta ablakot cseréltek (régi duplaszárnyas ablakok voltak, most műanyag lett), és megszűnt a beremegés.
2018. aug. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
legalábbis az ablaküveg már nem zörög. :)
2018. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális választ. :) Igazából az ablakoknál még nem vettem észre rezgést. :) A földszinten nem nagyon lehet érzékelni, inkább fent zavaró. A plafon lambériás és hát ugye a fának egyébként is van "hangja". Maga a ház fiatal, tizenéves. Masszív, vastag falakkal, alappal. De hát na...az ember csak aggódik. Nagyon örültünk, hogy meg tudtuk venni és nem szeretnénk, ha bármi baja lenne. A férjem szerint régebben is ekkora forgalom volt és nem lett baja. Sőt sokkal közelebb az út mellett régebbi kis öreg házak is állnak még. Próbál mindig nyugtatni. :) Igazából nem is értem. Tényleg nem vagyunk közel, nem is lehet látni a házunkat az útról. Mégis rezgünk jobbra-balra.
2018. aug. 9. 10:12
 5/42 anonim ***** válasza:

Nyugi, tízemeletes házakat építenek forgalmas utak mellé. Én a 6. emeleten laktam, de minél feljebb megy az ember, annál durvább a rezgés. Egyszer voltam fent a 10. emeleti szomszédnál, mintha még be is lengett volna a ház.

Zavaró jelenség, de nem kell aggódni miatta.

2018. aug. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató választ. :) Azt gondoltam eddig, hogy az emeletes házak súlyuknál fogva nem remegnek. Hát tévedtem. :)
2018. aug. 9. 11:17
 7/42 anonim ***** válasza:
84%

Nem annyi a hibája, hanem az teszi élhettelenné, hogy 30 m-re van egy kamionokkal terhelt úttól. Soha nem fogtok tőle megszabadulni tudni, majd ha akartok sem, mert egy ingatlant egyetlen dolog áraz: a lokáció.


Dolgoztam ilyen helyen. Fél évig bírtuk. Nem egészséges, mert szmogos, zajártalom van és a folyamatos rezgések nem hagynak pihenni sem.


El kell adni.

2018. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a főút mellett még vonat is van. Az az igazi élmény, amikor nyáron nyitott ablaknál alszunk és a vonat hajnali egykor elkezd dudálni 50 méterre tőled. Először olyan érzés volt, mintha mindjárt bejönne az ablakon, de aztán ezt is meg lehet szokni.
2018. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
53%

2

Az egyes válasz nem "idióta", hanem tökéletesen igaza van, te viszont baromi feszült vagy a folyamatos remegésektől, meg mert már a bőrödön érzed, milyen egy rossz döntés áldozatának lenni.

2018. aug. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
De hülyék vagytok. :D Bármelyik pillanatban el tudnánk adni, mert annyira klassz ház. Szó szerint sorban álltak az érdeklődők, mikor mentünk megnézni. Szerencsénk volt, hogy az elsők között voltunk és szimpatikusak voltunk az eladóknak. Egyáltalán nem bántuk meg. Csodaszép házunk van, csodaszép kerttel és még a banknak sem adósítottuk el magunkat. ;) Egyébként ez egy kisváros. Ne úgy képzeljétek már el, mint mondjuk Budapesten, hogy kb. 2 méterre az ablak előtt mennek el a járművek félpercenként! Nem is lehet látni az utat, növények vannak mindenhol. De mindegy...ezért utálom az embereket, mert csak a rosszindulat van. Nem is tudom minek okoskodtok itt, hisz írtam, hogy hasonló helyzetben lévőkkel szeretnék beszélgetni. Ti meg ugye hát olyan okosak vagytok, hogy elszigetelt helyen éltek, szóval elvileg nem is tudjátok miről beszélek... Keressetek másik fórumot! Köszi.
2018. aug. 9. 11:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!