Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Másoknak is beleremeg a...

Bridzs87 kérdése:

Másoknak is beleremeg a házuk, ha elmegy egy-egy nagyobb kamion?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem rég vettünk egy szép kertes házat. Rögtön beleszerettünk a házba és a kertbe. Annyi a "hibája", hogy egy forgalmas úttól van kb.30 méterre. Az úttól kerítés és rengeteg növény választja el. A forgalmat megszoktuk, azzal már nem lenne gond, viszont a kamionok okozta rezgést nem tudom megszokni. A tetőtérben rezeg a lambéria, ha elmegy egy nagyobb kamion. Olyanokkal szeretnék beszélgetni, akik hasonló helyen élnek és tudják miről beszélek. Köszönöm.

2018. aug. 9. 09:26
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
70%

Persze, azért adták el nektek, mert szimpatikusak voltatok :)))) És nem pénzért.

Aha.


Kérdező: a szmog és a remegés KÁROS az egészségre. Ha akármikor el tudnád adni, akkor miért nem vesztek egy olyat, ami nem főűt mellett van, nem remeg és nem kell szívni a kipufogógázt?


Ja, tudom. Mert van kert.

Ami Alsógöröngyösön ritka.

2018. aug. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
65%

11

Nem, kérdező, nem elszigetelt helyen. Budán. Nem főút mellett, mert épeszű ember oda nem költözik. Megtetted. Ettőm még nem más hülye meg rosszindulatú.


Leírtam, hogy dolgoztam ilyen helyen, fél év után másik irpdát rendeztünk be, mert káros. A tüdőre és az idegrendszerre is. Akkor is, ha óránként egy kamion megy ott el és az remegteti szmogozza az udvarodat meg a házadat.


Egy kérdés: mi a garancia arra hogy annak a főútnak a végére, 20 km-re odébb, 4 vagy 11 év múlva nem építenek egy logisztikai központot, és nem fognak percenként elhúzni a teherautók?


Na, ezért nem költözünk főút mellé. Mert TUDOM miről beszélek.

2018. aug. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
39%

Elnézést, hogy beleszólok, de akkor ezek szerint valahogy ki kellene vitelezni, hogy egy ember se lakjon főút mellett, sőt, akármilyen út mellett, mert forgalom van? Ez lehetetlenség.....

Másrészt nem az volt a kérdés, hogy ki költözne el ilyen helyzetben, hanem más hogy éli meg, aki ilyen környéken lakik. Én vagyok, aki a 6. emeleten lakott forgalmas út mellett, még a villamos is ott kanyarodott, és meg lehetett szokni, nem kell hanyatt-homlok elmenekülni, mert akkor akár el is néptelenedhetnének az ilyen utcák.

Igen, valóban, most nem forgalmas út mellett lakok. De.... 2 percenként húz el kb. pár száz méterrel a házunk felett egy utasszállító repülőgép. És ezt is meg lehet szokni.

Szerintem, Kérdező, idővel majd te is megszokod.

2018. aug. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
84%

Szerencsére a vonat miatt már nincs probléma, lecserélték az öreg dízeleket Flirt-ekre és a dudálás táblát is levették, mert fénysorompós lett a közeli vasúti átjáró.

Annál nagyobb probléma, hogy ráengedték az útra a 40 tonnás nyerges sóderszállítókat és teljesen tönkretették. Az én házam kb 30 méterre van az úttól, de még így is rezeg sok minden amikor elmegy egy busz vagy teherautó, a szomszédomnak viszont csak 10 méterre van a háza, neki még a poharak is csörögnek a polcon vagy a konyhaszekrényben ilyenkor. Szóval, igen, itt van rezgés remegés bőven.

2018. aug. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
76%

14

Nem.


De ne állítsuk már úgy be, hogy ezket az elvtelen komromisszumokat MUSZÁJ lenne elviselni és megszokni, és nem is hátrány.


De, hátrány a zaj, hátrány az épület remegése és hátrány a kupufogógáz is. Amivel annak kell együtt élnie, akinek nincs más válsztása. Akinek van, annak nem kell.


És nem mindegy, hogy kamionok és főút vagy célforgalmas kis utca. Nem mindegy, hogy hallgatod a repülőket vagy sem.


Mások zaját, kaminos kipufogógázát nem kell elviselni, nem véletlenülnevezik azt hátránynak és nem előnynek.


És nem, nem tudja mindneki megszokni, de hála istennek, nem is kell. Mondom, mi menekültünk, pedig csak munkahely volt.

2018. aug. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes hozzászólásokat. :) Mi nem menekülünk. :) A zajt észre sem vesszük a madárcsicsergéstől, ha kint vagyunk és évezzük a csodás zöld kertet. :) Kipufogógázt nem is érzünk. Szerencsére sok a növény. ;) Mindegy, nem fogok magyarázkodni. Nem tudjátok pontosan hol és hogy van a házunk. Nem ezért adták el, de az a jó, hogy Ti tájékozottabbak vagytok. :) Irigylésre méltó tökéletes életetek lehet. Amúgy inkább lakok itt ebben a szép házban a parkosított kerttel és remek szomszédokkal, mint egy rossz, régi pénznyelő házban. Ez van. Nem vagyunk egyformák szerencsére. :)
2018. aug. 9. 13:03
 17/42 anonim ***** válasza:
52%

17

Nem, valóban nem.


örülök, hogy "szinte észre sem veszed" a madárcsicsergéstől a házad lambériáját is remegtető (!) kaminonforgalmat (!), és még kérdést sme írtál ki róla.


Örülök, hogy a te udvarodon lelövik a növények a kipufogógázt, és a házadat remegtető kamionok levegőt eregetnek, nem mérgező gázokat.



Örülök, hogy kifogtad az ország egyetlen nem régi házát.


Örülök, hogy ilyen tökéletes körülmények között élsz, így mások kevésbé tökéletes, remegésmentes, zajmentes és kipufogógázmentes, nem főút melletti, nem kamionforgalommal terhelt házakat tudnak venni maguknak, mert az ellenekzőjét te már megvetted.


Örülök, hogy kérdést sem írál ki róla.


De hát "nem vagyunk egyformák szerencsére".


Ja, és persze: szmájli, szmájli, szmájli.


Csak legközelebb ne KÉRDEZZ, ha a tényeket hisztizve elhárítod. De attól még ottmaradnak.

2018. aug. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
22%
Nem elnéptelenedés lesz, hanem az ár/érték racionalizálódik, szó szerint.
2018. aug. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
Nem Alsógöröngyös, hanem egy kisváros széle. Semmi pénzért nem laknánk városközpontban. Pont az idiota emberek miatt lakunk kint a természetben, mert távol akartunk lenni mindentől és mindenkitől. Tényleg nem értem, hogy miért jó okoskodni, másoknak beszólni. Megértem a véleményedet, nincs is ezzel baj, de ne írj többet, mert nem a hozzád hasonlókhoz címeztem a kérdésemet. A többieknek köszönöm. Megnyugtattatok. :)
2018. aug. 9. 13:13
 20/42 A kérdező kommentje:
Nem tökéletes, nem is állítottam ilyet. Viszont a tiédnél mindenképp jobb lehet. Nagyon sajnállak, hogy a szabadidődben ez az elfoglaltságod, hogy idegeneknek okoskodj és megpróbáld megmagyarázni, hogy másoknak miért rossz. Élvezd inkább a zajmentes, kipufogógáz- és rezgésmentes életedet! :) Nagyon meg lehetsz keseredve. Még sem lakhatsz olyan csodásan egészséges helyen, mert totál be vagy feszülve. :D A madárcsicsergés csodákra képes... ;)
2018. aug. 9. 13:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!