Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tudok a WC eldugulása...

Mit tudok a WC eldugulása ellen tenni?

Figyelt kérdés

3db Zewa papírtörlő darabot bedobtam a WCbe, mert kicsit letisztítottam más után.


Majd ezt lehúztam. Ekkor még semmi baj nem volt, szóval nem tudom, hogy köze van-e a duguláshoz. (mert tudom, hogy ez is eldugíthatja)


Ezek után egy elég termeteset székeltem és kicsi WC papírral együtt lehúztam.


Eldugult a wc, de kicsit átengedte a vizet.


Ilyen néha szokott lenni, amikor igazán nagy székletem van. A víz nyomására többnyire át szokott menni és kidugul pár másodperc után.


Ezek után a wc kefével kicsit lenyomtam, mivel teljesen betudtam nyomni a wcbe így biztosan bejutott a hajlatba minden, de ezek után már a vizet sem eresztette át és jelentleg tele van a wc szavaros barna vízzel.


Így áll már 20 perce bármiféle vízszint változás nélkül.


Mit csináljak?


(Szakember kihívásán kívül, mert ma vasárnap nem hiszem, hogy bárki fel is venné a telefont. Legközelebb a lehető legjobb esetben is csak hétfő délután tudám elképzelni hogy akárki is kijöjjön és rosszabb esetben akár több napot is kéne várnom)



2018. aug. 12. 00:52
 1/6 A kérdező kommentje:

Eltelt 45 perc és a víz teljesen lement.


Egy videóban látottak alapján mosogatószert öntöttem a lyukba, majd a WCt tele töltöttem forró vízzel.


(Csak azért írom le ezt a kommentet, hogy ha valaki látja aki ért a wckhez tudja mit csináltam és a szerint tudjon segíteni vagy ha valaki hasonló problémával küzd tanuljon a kérdésből valamit a hibám vagy sikerem alapján)

2018. aug. 12. 01:17
 2/6 A kérdező kommentje:
Ugyan úgy lement a víz szép lassan. Ment tele töltöttem forro vizzel.
2018. aug. 12. 01:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Köszi
2018. aug. 12. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2018. aug. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jelenleg wc pumpával forró vízzel ès gugulás elhárítóval tudod kezelni.

Mindenkèpp kell duguláselhárítás, mert már szükült a lefolyócső. Ez pedig sokszor bekövesedik ès vastagszik ès kèsöbb kagyló csere lesz.

A wc-ben az anyagot vákum szívja át.a lehúzás után a szifon rèsznèl keletkezik. Neked már csak a víz megy le.

2018. aug. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Reggel még mindig elvolt dugulva.


A wc kefe lefel nyumogatásával kitudtam tisztítani valahogy. Talán a wc pumpához hasonló vákumot csinált.

2018. aug. 12. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!