Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szúnyogok ellen mit csináljak?...

Szúnyogok ellen mit csináljak? Már teljesen reménytelennek érzem az egészet.

Figyelt kérdés

Mindig vigyázok,csukva tartok mindent,este 6 fele szokott anyám hazajönni és akkor van nyitva a konyhai ajtó kis időket ami a bejárati is egyben,a konyha pedig a szobám mellett van. Az en ajtómat lefedtük direkt egy függönnyel is,hogy ha kinyitjuk még az is ott legyen de semmit nem ér..Mikor kimegyek úgy suhanok ki gyorsan mint valami pókember de ez se használ. Az ablakom pedig be van hálózva. Az éjszakáim fele a vadászásukkal megy el.. Addig nem tudok elaludni míg az utolsót meg nem ölöm. Már ha meghallom a hangjulat idegroncs leszek annyira elegem van.. Mikor elmerülök valamiben mindig jönnek,de ha direkt elkezdem keresni eltűnnek.. Most is ezt az írást vagy 20-szor szakítottam meg mert közel jött de mire elkezdtem a vakuval keresni elhallgatott es eltűnt..A másik meg az ilyen ágyi kártevők. Azok is biztos vannak mert olyasmi kis piros kiütések vannak a karomon amit írnak itt a neten,na meg a pókok.. Olyan zugpókot találtam az ablakpárkányon hogy ott fostam össze magam

Kérlek segítsetek hogy mik a legjobb módzserek ezek ellen mert nem bírom már így végigszenvedni ezt a nyarat :( Nem tudom magam jól érezni. Felvetettem a rovarirtókat de csak nevetett anyám. Persze neki könnyű elaludni bármi van a házban mert 12 órázik,de nekem meg pokol mert eleve a melegtől nem lehet,ha még állatkertben is vagyok.. Mindentől írtózok ami rovar igazából,csak ugye a szúnyogokból van több.

Éjszakáim abból állnak hogy vakarózás,ölés,kézmosás és újra

Takarítani akkor takarítunk mikor anya itthon van,azaz minden 2.vagy 3.nap.

Vasárnapra terveztünk valami riasztót venni,de mennyire hatásos az?


2018. jún. 30. 03:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Már esküszöm valami fóbiám van és beképzelem sokszor hogy mászik rajtam valami.. Ami olykor lehet tényleg így van,de legtöbb esetbe nincs is ott semmi
2018. jún. 30. 03:07
 2/8 anonim válasza:
92%

Oké, nekem szerintem végem! Minden egyes szavaddal azonosultam, de halál komolyan. Nálam lassan már pánikbetegséget okozott az egész. Hajnali 4-kor arra ébredtem, hogy a véresre kivakartam a 4-5 cm nagyságú csípést, és ott zúg a fülembe. Én is vakuval kerestem össze-vissza, persze, nem találtam meg. Nem tudtam, hogy mit kezdjek az életemmel. Minden este ez megy. Meghallom, és a halál kerülget. Most szerencsére védelembe vagyok, nincs egy sem a szobámban. Már jó egy hónapja nem volt kinyitva az ablakom, egyszerűen nem szellőztetek. Számolom, hogy a nyár alatt mennyit csapok le, eddig 28-nál járok, mindössze 13 nap alatt. :D


Érdemes venni riasztót, én még Szlovákiába vettem egy nagyon jót, fél óra alatt vagy 4-et megölt, de mikor elhasználtam a kis lapocskákat, Magyarországon már nem találtam olyat, ami használna. Most kaptam a Lidl-ből ledes, elektromos riasztót, nem tökéletes, de azért használ. Szóval igen, próbálj ki többet, ha az egyik-másik nem válik be, hátha találsz valami jót.


Ha valaki, én 1000%-ban átérzem a gondod, ha gondolod beszélhetünk priviben, hátha valamiben tudunk egymáson segíteni.

Amúgy, csak gondolj bele, mi lenne, ha mi összeszabadulnánk. Haha Profi szúnyogcsapók lennénk...:D

Jó éjt, és kitartást, hisz ez még csak a kezdet! :(

2018. jún. 30. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Morzsolt friss mentalevél az ágy mellé,az elijeszti a szúnyogokat az ágy közeléből
2018. jún. 30. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
95%

Ennyire nem lehettek életképtelenek :D Kismillió írtószer kapható a kereskedelemben. Én azt ajánlom ami elektromos,de nem lapkát raksz bele, hanem egy üvegcse van alul teli az anyaggal,azzal 1 hónapig vígan elvagy. Mellé lehet rakni egy kék fényű elektromos sercegős irtót is,és garantált a hatás.


De vakuval kergetni éjjel a szúnyogot...hát vicc,akkor inkább a légtérbe fújt kemotox

2018. jún. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Régen használtunk szúnyogcsapdát uv-sat fél siker, mert a CO2 jobban vonzza általában a mocskokat. Elektromos szúnyogriasztó na ez is vegyes valamelyik ellen működik valamelyik ellen nem, talán többnyire elriasztja ahogy észrevettem. Szúnyoghálón is áttudnak jutni valahol mindig rést találnak, bár ha emeleten magasan van azt annyira nem szeretik. Viszont a probléma inkább a házatok körül van szerintem, szeretik a sok növényt vizet és a házból kiáradó CO2-őt, esetleg átrendezni levágni a füvet. Ha bejutnak eleinte a plafonon vannak ezért akkor még könnyebb elkapni utána azt tapasztaltam meg kell várni hogy rád üljön mert órákat is vadászhatod, de sosem lesz meg. Kémiai irtókkal nincs tapasztalatom nem szeretek ilyesmit használni. Most akarok egy CO2-es cukros vizes házi csapdával kísérletezni, mert ez évben nagyon elszaporodtak. Szerencsére mióta a kutyánk nincs az első udvaron annyi szúnyog se jön be, mert régen a kutya mindig az ajtónál feküdt az ajtón meg legalább 20 ült mindig amiből legalább 4 biztosan bejött minden nyitásnál.


Ágyi kártevők ellen a gyakori ágynemű mosás(bizonyos hőfokon ha lehet) és csere, esetleg próbálj máshol aludni pár napig. Ha ez sem jön össze lehet kapni ezek ellen valamilyen ampullát azt hiszem. Egyszer ember bolhával volt tapasztalatom. A pókokat meg tedd a szövetségeseid közé meg fogják a kártevőket, egy keresztespók van a terasznál mindig tele volt szúnyogokkal.

Magára a csípésekre nekem ecet használt.

2018. jún. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk minden ablakon redőnybe épített lehúzható szúnyogháló van. A bejárati ajtón pedig van egy csapódós szúnyoghálós kis tákolmány. Vízparton vagyunk, csak így lehet élni. Éjszaka pedig a porszívó a legjobb vadászthoz. Bár ezt még akkor, mikor még mindenki fent van 😃
2018. jún. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2018. jún. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kovpet ***** válasza:

"Felvetettem a rovarirtókat de csak nevetett anyám."


???


Akkor nevess te is, aztán vegyél egy vagy két bedugósat és használd.

2018. júl. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!