Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A vályogházban még mindig hűvös?

A vályogházban még mindig hűvös?

Figyelt kérdés

Amiben vagyok az nem vályog,a ház körül le lett térkövezve még most is adja a meleget,nem tud hamarabb hűlni a ház sem ez miatt,bár nem számottevő szerintem,a sima föld sokkal jobb volt,a szigetelés meg nem is nagyon akarja kiengedni a meleget nagyon,ha meg kivan az ajtó ablak nyitva tök mindegy,meleg van,az igaz hogy hűvösebb idebent mint kint.


Van vályogházam is,eltelt két hét kánikula mégis hűvös van,40cm körüli falakkal!


A nagy vályogház ellenesek erre mit mondanak?

Nem egy kérdést olvastam itt gyakorin,és az azokhoz kommentelőket,hogy szidták a vályogházat,méghozzá szakmabeliek akik így-úgy ennyi éve benne vannak,hogy felmelegszik,meg télen se a legjobb blablabla...


2018. aug. 12. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedből én úgy vélem, hogy csak kötekedni akarsz.


A vályog házaknak pont az az előnye, hogy a vastag tömör falak jól tartják a hőmérsékletet.


Probléma az vele, hogy soknak nincs alapja meg vízszigetelése.

2018. aug. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Első ezzel én is tisztában vagyok,de nem csak ez a problémája néhány embernek a vályogházzal.
2018. aug. 12. 19:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Nyilván van még sok probléma vele, de szerkezetileg, csak az alap és a vízszigetelés a gond, a többi probléma csak a korából származik de az igaz a hasonló korú tégla és kő házakra is, mint pl a korszerűtlen nyílászárók, korszerűtlen fűtés, felújításra szoruló tető, stb.
2018. aug. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha hetekig kánikula van a vájog is átmelegszik.
2018. aug. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban csak kötekedès. Aki vályog ellenes azt nem èrdekli, hogy neked hűvős a házad. Te meg talán panel ellenes vagy. Ismerek olyant aki szerint legjobb a panel. Ennyi! Mindennek van előnye ès hátránya ès ehhez hozzá kell venni a helyi adottságokat is.

Tartsad tiszteletbe mások vèlemènyèt. Nem vagyunk egyformák, ez így jó. Mindenki vèlemènye lehet hasznos, akár negatív vagy pozitív.

2018. aug. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem laktam még vályogházban, de egyszer kipróbálnám.

Jelenleg egy régi téglalakásban élek, ami félszuterén és a nagyobbik oldal északi fekvésű. A sok-sok hátrány mellett (régi nyílászárók, szigetelésről nem tudok, hogy lenne, kicsit sötét, stb.) van egy határozott előnye: viszonylag hűvös most is. Napok óta stabil 26 fok van, de ehhez az kell, hogy napközben az ablakok csukva vannak és éjszaka szellőztetek, a déli oldalon pedig sötétítők vannak.

A full déli fekvésű panel után (ahol ilyenkor kb. 33 fok szokott lenni..) ez igazi felüdülés.

Gondolom, a vályog is hasonló tulajdonsággal bír.

2018. aug. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, kimaradt, hogy mindkét oldal zöldre néz (kertvárosi lakás), nulla betonozás vagy ilyesmi a ház körül.
2018. aug. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyilván a vályogházban nem laksz, ezért csak kívülről tud melegedni.

A vályog nem termel nyáron hideget, télen meleget, hanem csak eltárolja a hőmérsékletet, mert a tömegéből adódóan nagy a hőtehetetlensége.

Nekem is van egy 1930 körül épült vályogházam, 50 cm-es falakkal, és bizton tudom állítani, hogy amikor sokat tartózkodtam ott, sokat volt szellőztetve egy hasonló tartós hőség idején a ki-be járkálással, éjszakai ablaknyitással, akkor szépen átmelegedtek a falai, és a hőség megszűnte után is egy hétnél tovább nem ment bent 30 fok alá a hőmérséklet, mert a nagy tömegű vályog úgy átmelegedett.

2018. aug. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Akkor hogy lehet, hogy nálam továbbra is fixen 26 fok van? Gyakorlatilag hetek óta. (legfeljebb 1-1 fok megy lefelé vagy felfelé az ajtó, ablakok nyitása-csukása miatt)
2018. aug. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nálam is nyitva egy ablak teljesen éjjel-nappal,és hűvös még így is.
2018. aug. 16. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!