Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Régi családi házamat körbevesz...

Régi családi házamat körbeveszik társasházak, melyek közt udvar van, amely közterület. A közterületre gyalog mindenki bemehet, de autóbejárása csak a városnak van. Szeretnék a házamhoz autóval való bejárási jogot. Hogyan kérjem, mire hivatkozzak?

Figyelt kérdés
2018. aug. 19. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem (hangsúlyozom, hogy SZERINTEM) érdeklődj először az önkormányzatnál.
2018. aug. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az ú.n. szolgalmi jog megillet.

Senkit sem lehet elvágni attól, hogy a házát autóval meg lehessen közelíteni.

Pl. mentő, tűzoltó, építkezés, tüzelőszállítás stb...

2018. aug. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1-es: köszi, ez már megtörtént. Mondták, hogy írjam le, amit akarok. Ezért kérdeztem itt, hátha valaki tudja, hogy mire hivatkozhatok.
2018. aug. 19. 17:54
 4/9 A kérdező kommentje:
#2-es: Köszi, ilyesmiben reménykedek. De hol van ez leírva? Valami szabály, vagy törvény???
2018. aug. 19. 17:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Erre hivatkozzál amit leírtam, és add fel ajánlva a jegyzőnek címezve.
2018. aug. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jogszabály:


2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről

5:160. §

(2) Ha valamely föld nincs összekötve megfelelő közúttal, a szomszédok kötelesek tűrni, hogy az ingatlan mindenkori birtokosa földjeiken átjárjon.


Itt az önkormányzat (ill. nevében a jegyző) az a szomszéd, aki köteles megadni az átjárási jogot.

Leírod a kérelemben a fennálló helyzetet, hogy a házadat nem tudod másképpen megközelíteni, végül idézed ezt, amit én idéztem a PTK-ból a szolgalmi jogról, és ennyinek elégnek kell lenni.

Úgy látom, ők sem zárkóznak el tőle, csak hivatalos formát akarnak adni a dolognak.

2018. aug. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#5-ös: ez így kicsit kevés, ha nem tudom, hogy ez hol van leírva, akkor erre én nem tudok hivatkozni.
2018. aug. 22. 12:50
 8/9 A kérdező kommentje:
#6-os: Köszönöm, ez így nagyon jó. Annyi gond van csak vele, hogy nincs benne, hogy gépjárművel. Ahogy írtam, gyalog simán engedik, ezzel nincs gond. Csak nekem gépjárművel is kellene. Ha pl. csinálok a telekre egy garázst, akkor az nem hasznos, ha nem tudok bemenni.
2018. aug. 22. 12:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért van közút a törvényben, mert járműre vonatkozik.
2018. aug. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!