Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A pókokat mivel lehet kiirtani?

A pókokat mivel lehet kiirtani?

Figyelt kérdés

A szekrény és a fal között van egy olyan 2-3 cm-s rés, három szekrény van egymás mellé berakva, úgyhogy felmosóval meg egyebekkel nem sokáig érek be, és tudom, hogy ott húzzák meg magukat.

Sűrűn porszívózom, port törlök, az ágyat is arrébb szoktam húzni, és általában ott is feltörlök sok öblítővel, mert tudom, hogy nem szeretik az illatokat, az ablakot is felügyelettel szoktam nyitva hagyni. A nyáron nagyjából három pókkal találkoztam, de az utolsó eléggé bepánikoltatott. A szekrény körül beszoktam fújni légyirtóval, hogy azért este ne okozzanak meglepetést, de azért ez se megbízható. Éjszakánként minimum egyszer felszoktam kelni, ilyenkor mindig szétnézek a szobában, hogy nincs-e a közelben egy és csak úgy tudok visszaaludni. Már nagyon megszállottnak érzem magam, de rettenetesen félek tőlük.


Milyen egyéb megoldások vannak, ami távol tartják őket? Valakinek valami praktikus ötlete?


2018. aug. 23. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
pszichológus
2018. aug. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha tudtam volna, hogy félnek tőle annak tanulok.
2018. aug. 24. 00:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja a pókok félelmére ne alapozz, nincs nekik olyan.

Ahhoz túl hülyék.



A nagyméretű földönfutó pókfélék ellen, megpróbálhatsz ragasztós egércsapdát rakni a falak mellé.

Vagy tartsál macskát.


Egyszerre csak az egyiket, mert a macskát is becsapdázhatod.

2018. aug. 24. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem foglalkozom velük. Nincs sok, diszkréten elférnek a szekrény és a fal közti résben. Mivel a háló mindeig tle van ruhamollyal, szunyoggal, inkább örülök nekik.

A pók hasznos, a tőlük való félelem a káros.

Pusztítja a szunyogot, poloskát, stb.



[link]

[link]

[link]

2018. aug. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A kaszáspókkal nincs különösebb bajom, valahogy már megszoktam őket, csak a nagyobb példányokkal. Egyszerűen félek tőlük, hogy az arcomra másznak, vagy éjszaka ha elfordulok ott teremnek az ágyamon, és ez annyira nem irracionális félelem, hogy megtudjam magam győzni arról, hogy nem fog megtörténni. Szóval felőlem bármilyen hasznos, amíg konkrétan pánikrohamot kapok, ha meglátok egyet addig nem szeretném őket a lakásban, főleg nem a szobámban tudni. Meg igazából semmilyen rovart.
2018. aug. 24. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!