Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Rolettának van-e hőszigetelő...

Rolettának van-e hőszigetelő képessége?

Figyelt kérdés
Ma felengettem, s az ablak üvegből érződött a hideg sugárzás, igaz közvetlen közelről, de akkor is. Visszahúztam, s egyúttal meg is szűnt a hideg sugárzás. Lehet placebó, de most akkor ennek az olcsó vaszonrolettának lenne hőszigetelő képessége? Már ki akartam hajítani, mert melegben nem sokat ér, de ez egy esély lenne számára.
2018. aug. 26. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem magának a vászonnak van (az elhanyagolható), hanem a közé és az üveg közé zárt levegőnek. Ugyanaz a dolog, mint az ablaküvegnél. Nem maga az üveg szigetel, hanem a két ablakszárny közé zárt levegő, ami megfelezi a külső és a belső hőmérsékletet. A belső tér így nem a hideg külső levegővel érintkezik télen, hanem egy sokkal melegebb, a két üveg közé zárt légréteggel.
2018. aug. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. Na ez viszont szuper, csodát nem várok, de ha már nem zúdul a hátamra télen az üvegből a hideg, már nyert ügyem van. Meg hát most a 12 fokos kinti levegővel nem tudom le tesztelni.
2018. aug. 26. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!