Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a közös...

Mit lehet tenni, ha a közös képviselő az én kapukódomat használja?

Figyelt kérdés

A házunk közös képviselője nem lakik a házban, de bármikor bármi dolga van itt, akkor a mi kapukódunkat használja, ami a mi lakásunkban becsipog, így igen zavaró, főleg a hajnali órákban.


Először amikor kérdeztem tőle, hogy nem tudja-e, hogy ki használhatja, akkor azt mondta, hogy senki nem tudja rajtunk kívül a kódot és ő biztos nem használja.


Később amikor később becsipogott és lementem megnézni ki volt, akkor ő volt lent, ekkor már arra hivatkozott, hogy vészhelyzet van a házban (nem nyílt ki csak félig a kocsibeálló ajtaja), ezért használta a kódunkat és "amúgy sem zavart senkit, mert nem hajnalban csipogott be".


Korábban kértem tőle azt is, hogy kódoljuk át a kapu beengedőjét, a mester kód birtokában én magam is be tudnék állítani saját kódot, de erre soha nem került sor.


Közgyűlés által nem lehet semmit elintézni a házban különböző okok miatt, tehát a közös képviselő leváltása és a kapu átkódolására vonatkozó rendelet megszavazása nem opció.


Mit lehet tenni ilyen esetben? Van bármi jogi lehetőségem? Ti hogy oldanátok meg ezt a problémát?



2018. szept. 3. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jogi lehetőséget nem tudok, de én addig járnék a nyakára, amíg nem tesz valamit. Idegesítően naponta több telefonhívás, a kérdéssel: mikor, mikor, mikor, mikor, mikor, mikor, mikor? Megpróbálhatod felkeresni azt, aki a kaputelefont beüzemelte, hátha.
2018. szept. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

hivd föl minden nap 1-2 alkalommal, különböző időpontokban különböző számokról. Előbb-utóbb rá fog jönni, hogy csak azt kapja vissza, amit veletek csinál.

Amúgy hogy lehet, hogy nincs kulcsa a kapuhoz???

2018. szept. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van kulcsa, csak lusta használni, inkább beüti a kódunkat annak elenére, hogy többször megkértük, hogy ne használja.
2018. szept. 3. 23:18
 4/6 kovpet ***** válasza:
100%

Nyilván lehet neki is csinálni egy kódot. Nektek meg megváltoztatni, amit nem tud.

Piszkálni kell tényleg, hogy ne tegyen ilyet. Esetleg belengetni egy birtokvédelmi bejelentés lehetőségét a Jegyzőnél.

2018. szept. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A kaputelefonos ember meg tudja változtatni a kódot.
2018. szept. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nálunk van egy titkos kód amit csak a közös képviselő ismer és ki tudja vele nyitni a kaput.
2018. szept. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!