Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 12 lakásos társasházban...

12 lakásos társasházban lakom! Én vállaltam mint tulajdonos az ügyintézést. A szabályzatot ugyan úgy be kell tartanom mint ha lenne szakképzett közös képviselő? Vagy csak elég ha vezetem a Főkönyvet, és a számlákat rendezem? Köszönöm F. J.

Figyelt kérdés
2018. aug. 9. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Elvállaltad a közös képviselőséget úgy hogy nem ismered a társasházi törvényt?
2018. aug. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én nem úgy vállaltam hogy közös képviselő,mivel nincsen képesítésem csak mint társas házi ügyintéző!Szerintem ez két fogalom ,nem?
2018. aug. 10. 12:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen be kell tartanod!

Mint tulajdonos végzettség nélkül végezheted, de minden vonatkozó jogszabályt be kell tartanod. Nem egyszerű!

Lehet úgy csinálni, hogy beszedem a pénzt, kifizetem a számlákat és ha nincs baj akkor mindenki boldog, ha baj van, meg vakargatom a fejem.

És lehet úgy is csinálni, hogy mindennek megfeleltek. Na ez a nehezebb és drágább, de legalább nyugodtabb.

Ha gondolod szívesen segítek, de javaslom, hogy keresetek egy külsőst (olyat aki ért is hozzá), mert előbb utóbb konfliktus lesz belőle és mivel szomszédok is vagytok kellemetlen tud lenni.

2018. aug. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!Ha problémám lesz élni fogok a segítségeddel!Köszönöm!
2018. aug. 12. 03:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. szept. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azonnal mondj le és keressetek egy hivatásost.
2018. szept. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!