Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Magas pára miatt nehéz légzés?

Magas pára miatt nehéz légzés?

Figyelt kérdés
Sajnos itthon szinte mindig magas a páratartalom, 60 százalék fölötti, ha nyitva vannak az ablakok, akkor is. Nem tudom ettől lehet-e próbálok rájönni, nem valami jó hely, ahol lakunk, rengeteg telken gyom van, stb. Nagyanyám háza viszont városi, forgalmas út melletti helyen van, tehát még porszennyezés is van, mégis kitisztul az orrom, a páratartalom is elég alacsonynak mondható 50 százalék körüli. Nem tudom mit tegyek, szívem szerint elbontanám a házamat. :(
2018. szept. 7. 00:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Vegyèl egy páraelszívó gèpet. Mi a fővárosban lakunk, régi építésű tégla házban, 40cm-es külső falakkal. Ami jó benne az a rossz is, tartja a hőt, viszont semmit se szellőzik. 40-60 körül már elég jókat lehet kapni, nekünk rengetek vizet összeszed, ráadásul hamarabb száradnak a ruhák is. Amióta megvan, én se köhögök.
2018. szept. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elég érzékeny lehetsz, ha emiatt van, mivel ez majdnem ideális páratartalom (felnőttnek 40-60% az igazán jó).

Az én házamban is ma ment le végre 60% közelébe, az elmúlt brutálisan esős napokban megint több volt. De amíg nincs 70%, addig még istenes.


Az ablakok nyitva tartása könnyen lehet kontraproduktív. Most esős napok voltak, ha ehhez meleg is járul, akkor könnyen felmászik a pára jelentősen 70% fölé is, ha túl sokat szellőztetsz... Ez teljesen logikus, ha egyszer több párát tartalmazó levegő jön be, mintha bent 100% lenne (nedves nyarakon megtörténhet, szerencsére most már nincs olyan meleg).


Tehát, a megfelelő szellőztetés valamicskét érhet, de vannak párátlanítógépek is. A komolyakra gondolok, csak azok érnek valamit. Nekünk is van, ilyen párás házban jól jön, bár akkor vettük, amikor 90% volt friss beton okán (na arra a páratartalomra kelni, az sajátos élmény). De néha azóta is használjuk, sajna pont nedves nyarakon nehezen tudjuk, mert rengeteg hőt termel (idén nem érdekelt, nyáron is használtam egy ponton, amikor nem tudtam pihenni a párától, de 1-2 plusz fokot még be tudtam vállalni). De ilyenkor be tudnánk indítani, csak mi potom 60-65%-nál nem tesszük. Elég hamar leviszi a párát, de fogyaszt is rendesen.

Őszi-téli mosásokkor nedvesebb időben jó szolgálatot tesz azért.


De ha mégis a gyom az ok (nem tudom, létezik-e ekkora érzékenység... nem tudsz egy páramérővel ismerősökhöz elmenni, hogy megnézd, jobb környéken 60% fölött mi van?), akkor felesleges csak emiatt elkölteni sok tízezret egy gépre, ami zajos, sokat fogyaszt és elfoglal egy csomó helyet. Bár a folyamatos 60% fölötti érték talán már indokolja.

2018. szept. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A munkahelyemen is gyakorlatilag egy 8 emeletes panelépület, ott teljesen jól vagyok. Valószínű a házban is van valami gond, mert télen folyton megjelenik a penész is a sarkokban, olyankor itt is felmegy 70%-ra a páratartalom, szerencsére van egy kandalló is, ha azt használom, nagyon jól elvagyok, az ablakok sem párásodnak be.
2018. szept. 7. 02:49
 4/6 A kérdező kommentje:
Plusz most is, ha zárva lenne minden, felmenne szerintem 70-75-re is.
2018. szept. 7. 02:51
 5/6 anonim ***** válasza:

A nehéz légzésed okát így nem lehet kideríteni. Lehet többféle allergia.

Mint írták, a 60% normális, nagyon alatta nem jó, mert kiszárad a szemed, torkod. A penészspóra tud gondot okozni és a sok gyomra is lehetsz allergiás.

Innen ez ne oldható meg. keress a környezetedben allergén v. kirívó anyagot ami gondot okozhat és keress fel orvost a panaszokkal.

2018. szept. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én asztmás vagyok. Nem bírom a magas páratartalmat, befulladok tőle. Az egészséges emberek jól bírják. Érdemes lenne megvizsgáltatnod magad, hogy nincs-e a háttérben egyéb allergia, légzőszervi betegség, ami miatt nem bírod a magas páratartalmat.
2018. szept. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!