Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy erdei családi ház mennyive...

Egy erdei családi ház mennyivel lehet hűvösebb nyáron?

Figyelt kérdés
Több erdei családi házat néztem, ezek Visegrád, illetve a Pilis környékén vannak, de akad 1-2 a Mátrában is, nem titok az sem, hogy szívem vágya egy erdei családi ház, ami az erdő része is, tehát fákkal körbeölelt. Egy ilyen ház mennyivel lehet vajon hűvösebb nyáron. Most egy alföldi településen lakom, nem sok a zöld, csupán, ami fű, meg néhány fa, nem ritka a házban a 32-33 fok nyáron, 30 éves tetőteres ház, amiket néztem, azok is annyi idősek kb. Sokan mondták nekem, hogy annyit nem fog számítani, hogy erdőben van a ház, na de hogyha nem veri telibe a Nap a házat, még a tetőt sem, akkor azért egész elviselhető idő tudna talán lenni. Vagy nem?
2018. szept. 9. 01:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Majd nézek valamit. Csak hogy télről is ejtsek szót. Egy ismerősöm lebeszélt még régebben, mondta, hogy a hegyekben majd fűthetek télen, mint az állat, aztán amikor mondtam, hogyha az a nagy hideg van, bizony sokszor még hidegebb van itt, mint a hegyekben, nem akarta sokáig elhinni. Ha legalább a téllel kárpótolva lennék. De nem a nyár is, tél is egy katasztrófa tud lenni. Bár most jut eszembe, amikor gyerekkoromban mentünk néha a közeli kápolnába misére, kert tele volt fákkal, ha pára nem lett volna bent nagy, tök elviselhető lett volna az idő, bár még ott is tudott meleg lenni, ha hosszú ideig meleg volt.
2018. szept. 9. 14:44
 12/18 anonim ***** válasza:
Az itteni úgynevezett hegyeken ne számits nagy hidegekre rengeteg hóval. Ha a Tátrába költöznél ott talán alacsonyabb a hőmérséklet de ott sincs sokkal hidegebb a lakott övezetben. Igaz pl az is, hogy a hideg rekordok álltalában Dél Szlovákiában dőlnek meg nem pedig a Tátrában. A magyar hegyeken télen sincs már sok hó, meg nagy hideg de talán egy-két nappal tovább megmarad az a bizonyos hó, de érdemben nincs nagy különbség. Ha egy fagyzugos helyre költözöl mint pl Zabar ott tényleg valamivel többet kellene fűteni, de arra kevés az esély, hogy ilyen helyet találj.
2018. szept. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Utolsó: nekem elég lenne, ha nyáron pl. 3-4 fok különbség lenne éjjel-nappal a mostani lakhelyemhez képest.


Ha megnézed az időjárás jelentéseket, folyton a Dél-Alföldön, vagy dél-keleten van a legmelegebb és amikor pl. Szombathelyen már régen elviselhetőbb a klíma, itt még mindig tombol a 35-40 fok és az esetek 60-70 %-ában az eső, vagy a hűvösebb idő el sem jut idáig. Szóval nem jut egy percnyi felfrissülés sem. Ez hosszabb távon sajnos kiakaszt, bármennyire is szeretem a helyet, ahol lakom.

2018. szept. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Teljesen mértékben egyetértek veled, de én ezt most a téli időjárásra irtam, akkor ugye nem nagy a különbség.
2018. szept. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"tetőtéri szoba 2 nagy déli ablakkal, redőny nélkül... 26 fok max"


Kedves Kérdező!

Nem kell ám itt minden hozzászólást készpénznek venni!

Ha ez igaz lenne, akkor nem adnának el az országban egyetlen klímát sem!

2018. szept. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nagyon jól szigetelt házban lakunk, 24-25 fok volt a legnagyobb melegben. A ház délnyugati fekvésű, tehát telibe süti a délutáni Nap. Azonban van a ház előtt kettő darab hatalmas fosókaszilva fa. Már régen ki lettek volna vágva, mert brutális sok munkát ad 1-2 hónapon keresztül, amikor potyog a cseresznye nagyságú szilva.


22-07-ig van szellőztetve, utána minden redőny leengedve.


Amúgy miért nem szereltetsz fel klímát?

2018. szept. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16: Kedves Hozzászóló, az ország nagyon nagy részén éjszaka sem hűl le 25 fokig a hőmérséklet nyáron heteken át, idén több ilyen időszak is volt, tehát nem lehet szellőztetni, valamint nappal kimenni. Ezen a klíma nem segít. a klíma a nappali csúcsmelegen segít, hogy pl. nem 33, csak 28 fok legyen a szobában, vagy 27 helyett 24. De az éjszakai lehűlést nem helyettesíti.
2018. szept. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Első voltam, B30-as ez is (az építők azt mondták, rengeteg vasbetonnal), 16 centis grafitos szigeteléssel, a tetőé persze jobb, az a legfontosabb s a később hozzáépített kicsike fürdőszobában 31 centis. A tetőablakot kivéve passzívház szintűek a nyílászárók. Az új szabályozások miatt a már meglévő födémre ráöntöttek még 37 tonna betont s ez csak a födém egy része... Van hőtároló tömeg, mit mondjak.

Ezért van redőny nélkül a déli tetőtéri szobában tartós kánikula végén 26 fok. Télen azért feltűnőbb a változás, kis töredéke a fűtés a réginek és melegebb van.

Vannak hitetlen emberek, de a hőszigetelés tényeinek könnyű utánanézni. RENGETEGET számít a szigetelés és az nyáron is igen jó szolgálatot tesz, pláne a tetőtérben. Nincs átforrósodó tető, ami melegítené a szobát, a falak is egész bírják, a hőtároló tömeg is segít...


Klímával persze még lejjebb lehetne vinni, de az inkább a párátlanító funkció miatt vonz (s mert olcsóbb lenne a fűtés, de így se vészes, a nagy pára viszont néha gond).


Igazuk van a többieknek, számít, hogy hol vagy az országban s völgy, déli vagy északi lejtő. Bár ha szereted a napfényt, akkor nehéz dolog ez. Én imádom, csak a meleget nem.


A magyar hegyek igazán nem számítanak sokat, már ami a magasságukat illeti (ha egy szép nagy hegy takarja a napfényt, az más, de arról az előző szekcióban volt szó).

Hóban viszont igen. Én a Bakony határán lakom, benne, de éppenhogy, 200 méteren, dombtetőn. 20 km-re van az Alföld széle, ott szinte soha nincs semennyi hó. Itt néha van s a szél remekül összefújja méteresre vagy magasabbra, de alapból sem kicsi. A Magas-Bakonyban viszont határozottan több szokott lenni, mint itt. Már azon ritka alkalmakkor, amikor hazánkban havazik, de annál becsesebb a hó számunkra, akik azért néha azt is akarunk látni.

2018. szept. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!