Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Napelem vagy szélturbina jobb...

Napelem vagy szélturbina jobb tanyára ahova csak időnként járnék ki?

Figyelt kérdés

Agregátort nem akarok.

Csak akarok egy pici kényelmet.


Egy égő,mikrohullámúsütő kaja melegítésre,esetleg még laptop használat vagy ha telefont fel kéne tölteni.


Egyszerre max egyet használnék.


Igazából csak kíváncsi vagyok.


2018. szept. 24. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Akár melyiket is választod számolj azzal, hogy ha csak ez van és nincs hálózati áramellátás akkor csak akkor fog menni, ha épp van termelés (van szél vagy süt a nap). Attól függ milyen helyen van. Mennyit süt a nap és mennyit fúj a szél. Én a helyedben aggregátort vennék. Szerintem sokkal költséghatékonyabb. Akkor használod csak amikor kell.
2018. szept. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Aggregátor egyszerűbb befektetès, de többet süt a nap minthogy a szèl fújna.
2018. szept. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig neked éppen az aggregátor való.

Ha áramot akarsz, bekapcsolod, és van áramod. Ha égőt akarsz üzemeltetni, azt napelemmel semmiképpen ne akard, mert amikor világítani kell, akkor nem süt a nap. A napelem áramát eltárolni meg nagyon költséges "sziget üzemben". És a szél sem biztos, hogy akkor fúj, amikor kellene. Tehát a napelem meg a szélkerék viszonylag drága beruházás ahhoz, hogy egy tanyán telefont tölts. Ahhoz egy 10.000 mAh Powerbank (ami most a Lidlben 6000 Ft, bőven elég. Egyedül a mikró nem megy róla, emiatt mondtam az aggregátort.

2018. szept. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a gondod az aggregátorral?

Annál csak egy dologra kell ügyelni, hogy el ne lopják.

De ez a többire is igaz.

2018. szept. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A napelem sokkal kevesebb karbantartást igényel mint a szélturbina.


Égő, laptop, telefon eléggé kicsi napelemet illetve akkumulátort igényel. A mikró fogyasztása több nagyságrenddel nagyobb és így nagyobb a beruházás is.

2018. szept. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2018. okt. 1. 19:55
 7/8 EagleHUN ***** válasza:

Sziget üzemben az energia eltárolása nélkül eléggé kétséges mit tudnál csinálni.

Ha el akarod tárolni akkor nagyon sokk akkura lesz szükséged.

Mondjuk ólomsavassal azért nem lenne annyira drága.

És hogyha valóban ritkán mégy ki akkor egy kisebb napelem is feltölti az akkukat.

Tehát pl hétköznap csak feltöltődése van.

Hétvégén kimész és használod.

Ez akár még működhet is.

Napelemmel javaslom nem szélturbinával.


Méretezés jó kérdés.

1-2 tábla napelem. Töltésszabályozó. 4-8db nagy ólomsavas akkumulátor és egy hálózatfüggetlen inverter ami kell egy ilyen szigetüzemhez.


Nos hagyományos mikrosütőt viszont erről nem nagyon fogsz üzemeltetni!

Az egyszerű olcsó hálózatfüggetlen inverterek pár száz wattosak.

A mikrosütő 1200 watt.

A nagyobb teljesítményű inverterek ha hálózatfüggetlen is sok százezres tétel lenne nem érné meg.


Vagy beszerzel egy lakókocsiba való akkuról működtethető mikrót.

Ezzel elkerülöd az inverter problémát.


Vagy esetleg marad az aggregátor. Vagy nem mert a 2kw körüliek amiről elmegy a mikrosütő 120-150 ezer forintosak. Az sem biztos hogy megéri csak ezért ott tartani.

2022. nov. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 EagleHUN ***** válasza:

Lehet hogy találtam neked megoldást, gyártanak ilyet is:

https://www.youtube.com/watch?v=K99CP90tJHY


Hordozható 2KWh szünetmentes tápegység.

Otthon feltöltöd kint a tanyán elmegy róla a mikrosütő is.


Azt nem állítom hogy 2 nap intenzív használatot kibírna. De 1 nap kintlétet (reggel mész ke este hazajösz) azt szerintem igen.


Előnye még az agregátorral szemben hogy nem zajos. És nem kell gyúlékony benzint kivinned.

2022. nov. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!