Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ennyire nem használja senki...

Ennyire nem használja senki az infra panelos fűtést?

Figyelt kérdés
Nem igazán kapok választ a tapasztalásokról - lehet, hogy nekem sem ezt kellene választanom? Csak ez van kész gyorsan, és nekem még az idei télre kellene...(vagyis hamarosan fűteni kell
2018. szept. 25. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Kényelmes, gyorsan szerelhető; jól, könnyen lehet automatizálni, karbantartása szinte nulla. Ezzel az előnyöknek vége is van. Alapból villannyal fűteni 3x drágább a gáznál, így az üzemeltetése drága.

Ezért van kevés tapasztalat, és a pénz miatt nem fűtenek villannyal. Egy referenciás szerelő ismerősöm mondta, hogy padlástérbe a ferde felületek miatt sokszor túl közel rakják, és vannak akiknél fejfájást okozhat; elé feküdni nem mindenkinek jó.

2018. szept. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%

Nem hiszem, hogy 3x annyiba kerülne vele a fűtés, mivel az infrával sokkal alacsonyabb léghőmérsékleten is megvan ugyanaz a komfort. Engem inkább az elektroszmog tart vissza tőle, nem jól alszok bekapcsolt elektromos berendezések mellett.

Én is most vagyok felújitásban, és kiegészitőnek elektromos falfűtést teszek be. Ugyanaz a fűtőszál és rendszer, mint a padlónál, csak én a falra teszem a ház közepén, igy a hő minden irányban hasznosul, 0 veszteség, az egész házat fűti és a por sem száll tőle.

2018. szept. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Pedig tényleg 3x annyiba kerül.
2018. szept. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
Addig tart a komfortod amíg a sugárzásba vagy, utána nem.
2018. szept. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért is használnák olyan sokan? Bár azért van, akinek bejön.


Én villannyal fűtök, de eszembe se jutna ezzel, sokkal egyszerűbb, olcsóbb, rugalmasabb, ha veszek pár olajradiátort vagy effélét s ugyanúgy 100%-os a hatásfoka (ezért nincs hőtárolós kályhám se, nekem felesleges költség és macera lenne). Nekem a ház hőmérséklete számít, úgysem fűtök nonstop. Ha elég lenne az, hogy én magam átmelegedjek, magamra raknék egy fűthető takarót vagy ruhát és kész. Még egy meleg fűthető párnán ülni is elég komolyan megdobja a hőérzetet, a ház pedig túl fagyos nem lehet a hulladékhő miatt (azért nem lenne kellemes rendes fűtés nélkül, de nem fagynék meg).

Ha pedig a hulladékhő keveset számít, akkor elég drága lenne villanyfűtéssel kifűteni a házat.

2018. szept. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!!!
2018. szept. 26. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!