Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hány kw-os fáskazán kell egy...

Hány kw-os fáskazán kell egy 140 köbméteres lakás kifűtéséhez?

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:

140 köbméter?

négyzetméterre az mennyi?

nekünk 40-es van 150 négyzetméteres lakásra

2010. jún. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hat en most leirok neked valamit, de azert kerdezd meg szakembertol is. Es is most ilyesmivel bajlodok es igy szamoltam, szamoltattak velem: A 140m3 az kb 70m2-es lakas vagy valamennyivel kevesebb. Negyzetmeterenkent minimum 150W kell. Az a te esetedben 10500W illetve 10kW. Ettol kisebb kalyat ugytudom nem is tudasz venni. Ra kell tenned rezervat is. De mondom, ellenorizd le!
2010. jún. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
70 nm, 230 cm-es magassággal. Most számolom, hogy van az 150 köbméter is!
2010. jún. 23. 12:15
 4/9 anonim ***** válasza:

Jó alacsonyan van a plafon nálatok. Az alacsony belmagasságból gondolom, hogy nem mai építésű a ház.

Elvileg a legkisebb tizenvalahány kW-os elég lesz.

Nálunk 100nm-es a ház, 25 éve épüt B30-as blokktéglából, nyílászárók régiek, külön hőszigetelés nincs. Ezt a fára 21,2kW-os kazán kifűti.

2010. júl. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nem írtad a fűtési módot,


Légfűtés vagy vizes központi fűtés?


Az utóbbinál 40% kb a hőveszteség..

2010. júl. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

A B30 as tégla belső falazótégla..


Mindenki abból építkezett 20 éve mert nem volt csak az meg a kistégla és a kéménytégla, az ilyen házaknál még a födém se jó, gyakorlatilag mindenhol az udvart fűtik, meg a padlást, a vegyesfalazatú hőtartás szempontjából egy fokkal jobb ennél..

2010. júl. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! Igy igaz, régi házrol van szó, amit annyira-amennyire leszigeteltem(mennyezet:üvegvatta és gipszkarton - ezért is lett alacsonyabb, néhány ajtó-ablak cseréje-ahogy a zseb engedi). A rendszer vizzel működik, már csak a kazán megvétele van hátra.
2010. júl. 9. 07:11
 8/9 anonim ***** válasza:

23:20,

oké, akkor ha adsz rá pénzt lebontom és visszaépítem Ytongból.

Szerintem hőszigetelés és állag szempontjából vannak ennél sokkal rosszabb állapotú házak is. Legalábbis a fűtésszámlás kérdésekből ezt tapasztalom.

Ezek szerint az összes 20 évnél régebbi házat le kéne bontani!? Szerintem ma Magyarországon nem 20 év alatti a házak átlag életkora.

2010. júl. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Légfűtés vagy vizes központi fűtés?

Az utóbbinál 40% kb a hőveszteség.."


Hülyeség. Tessék mondani, mégis hova lesz az a 40% hő?!?!

2010. júl. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!