Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy rakjak fel egy cserepet...

Hogy rakjak fel egy cserepet a tetőn, ha tériszonyom van?

Figyelt kérdés

Csak egyetlen cserépről lenne szó. Azért hívjak egy szakembert?

Régebben nem volt ilyen bajom. De főleg idén fedeztem fel először, hogy a padlásról nem merek lejönni. Bepánikolok, szédülök. Felmenni még feltudok, azzal nincs akkora gond, de lefelé nagyon nehezen tudok lejönni. Sőt, azt gondoltam, hogy inkább fennmaradok, de én ugyan nem jövök le.

Ismerős sincs, aki ezt elvállalná.



2018. szept. 28. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs ismerős egy 5 perces munkára? Akkor kapj el valakit az utcán akiből kinézed, hogy megteszi és fizess neki valamennyit. Én a kocsmában szoktam alkalmi munkára embert keresni.
2018. szept. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Akkor marad a szakember. Elkér max egy ezrest ilyen kevés munkáért és probléma megoldva.
2018. szept. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Perszeee...odamegy a szakember egy ezresért...hol élsz? Max. Joci a saválló a kocsmából.
2018. szept. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csukott szemmel...😂
2018. szept. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

#3-as hol az életbeli tapasztalat?

Közlöd vele, hogy ez a probléma. Ilyenkor az ember már jószándékból is odamegy.

Megcsinálja és úgysem fog többet kérni, mint a benzin ára...



Tipikus emberi viselkedés. Nem kell ezt túlkomplikálni.

Soha nem mondunk előre árat de ő is tudja, hogy nem fog érte sokat elkérni.

Max 5 perc meló. De még azt is felajánlhatod neki, hogy hozod-viszed kocsival.

2018. szept. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
"5" Szerintem neked hol van az életbeli tapasztalatod! Erre a munkára sajnos nem fog találni ezerért szakembert. Ennek a munkának a reális tarifája kb 5-10 ezer forint, de ennyiért sem fognak neki kimenni, inkább udvariasan elhárítják a sok melóra hivatkozva. Egy normális nem minimálbéres egyéni vállalkozónak csak a havi járulékai kb 140 ezerbe kerülnek, ami kb havi 250 ezer nettót betakar. Ez napi lebontásban majdnem 20 ezer Ft, ami napi 10 órával számítva, óránként 2 ezer. Add ehez hozzá a rezsit, szerszámhasználatot, gk használatot, amortizációt, és mindjárt reális az 5-10 ezer. És miért nem fogják még ennyiért se elvállalni? Mert minden iparos tudja, hogy 5 perces munka nem létezik! Ha tényleg a munka csak öt percig is tart, akkor is neki kell készülni, szerszámbepakolás (és majd ki is kell pakolni), létra felkötés, odautazás, stb. Ez még ha a közelben lakik is az illető akkor is egy 2 órás történet, ami felborítja a napi menetrendet. És a rizikó, mert a kérdező cserepe valószínű nem a legalsó sorból csúszott ki, hanem valahonnan a tető közepéről, ahova csak bontással lehet feljutni, ha nem akarunk még húsz cserepet összetörni.
2018. szept. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha Szegeden van,1~2 sörért megcsinálom!
2018. szept. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Akkor el vagytok tévedve...

Mindig is voltak-lesznek lecsúszott, kiöregedett szakik.

Akik bevállalják ennyiért is, hiszen csak fel kell mászni...


Személyes tapasztalatokat írok, kijön az ha hívod! :) Nekem is kijöttek, nem is egyszer.

2018. szept. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!