Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy hívják az áramszünetkor...

Hogy hívják az áramszünetkor is világító LED körtét?

Figyelt kérdés
E27-es foglalatba betekerhető körtéről van szó.

2018. okt. 4. 03:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
40%

Hát én dél-Pesten élek és itt idén talán két áramszünet volt, az is csak rövid ideig erős vihar, villámlás alatt.

Azért arra kíváncsi lennék, hogy honnan tudja ez az égő, hogy áramszünet van és nem én kapcsoltam le a kapcsolót?

2018. okt. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ezen én is filozofáltam már, az ezernyi kérdésem közül most kikeresem.. "Ellenállást mérne a lámpa áramköre?" címmel.
2018. okt. 6. 17:35
 13/16 anonim ***** válasza:

Köszönöm, így már értem!

Megint okosabb lettem itt a gyakorin, eddig fogalmam sem volt, hogy létezik ilyen égő és most már a működését is pedzegetem :)


https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..

2018. okt. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Szívesen!

Számomra még most sem teljesen világos, ugyanis ha nézed a lámpa vezetékét a kapcsolóval, amibe nem hiszem hogy belenyúltak, akkor a kapcsoló egy- vagy két pólusa, két vagy egy vezetékkel "megtoldja" a kapcsoló előtt lévő vezetékhosszt, a villásdugó pedig eközben ki van húzva, és úgy kapcsolgatja föl le..

2018. okt. 6. 18:48
 15/16 anonim ***** válasza:

Én nem látom azt, hogy kihúzott vezetéknél kapcsolgatná.

Nem vagyok az elektronikában nagyon otthon, de számomra az előző kérdésben lévő "D.O.81" nevű felhasználó válasza teljesen elfogadható a működésére.

Viszont az elég bosszantó lenne, ha egy éjszakai áramszünet esetén, miközben alszom, elkezdenének világítani a lámpák kikapcsolt kapcsoló esetén is.

2018. okt. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Hát még ha a kapcsolókat valamilyen entitás nyomkodná fel helyetted, na az lenne csak az igazi.. :D Na de visszatérve, igazad van, tényleg nem kapcsolgatja kihúzott dugvilla mellett. Most már akcióban fogok venni egyszer egy ilyen körtét, hogy megtudjam, mi az igazság. :-)
2018. okt. 7. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!