Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A békásmegyeri lakótelepet...

A békásmegyeri lakótelepet miért tartják általában rossz környéknek?

Figyelt kérdés
Az állat lakásárak miatt csak itt tudtunk venni, a Duna felőli oldalon és hát amiket hallottam róla, én komolyan fel voltam készülve Detroitra. Aztán itt lakom már négy hónapja, és teljesen nyugodt, normális az egész, sok öreggel meg gyerekkel, egy hangos szót nem hallottam eddig, gyakran járok haza hajnalban, nem hogy rosszarcúak, de egy lélek nincs az utcákon. Mégis ha egy tősgyökeres pestinek mondom, hogy Békásmegyeren lakom, általában az a válasz, hogy hú, az milyen brutál hely meg hogy bírom, én meg csak nézek hogy mi a .-ról beszélsz. A telep kinézete mondjuk tényleg elég balkáni, de lassacskán újítgatják azért, vannak már tök szépen megcsinált részek is. Pestiek, komolyan kíváncsi vagyok, mivel szolgált rá ez a szegény lakótelep erre a kétes hírnévre?

2018. okt. 10. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kikkel konzultáltál erről, pestiekkel?

Egy pestinek az a brutál, ha valami messze van a belvárostól. És hát ez bizony messze van.:)

2018. okt. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyetemista vagyok, szóval elsősorban pesti csoporttársaimmal, de idősebbektől is hallottam már ezt. Én meg sosem firtatom, hogy miért, már így is kissé lesajnálva érzem magam ilyenkor xD Hát jó messze van, az igaz, de annyira azért nem veszélyes, Hévvel 20 perc alatt be lehet érni. Voltam múltkor egy haveromnál kinn rákosvalamin, na arrafelé szerintem sokkal inkább szenvedés kijutni.
2018. okt. 11. 09:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt figyeltem meg, hogy egyszer valaki, valamiért kinyilatkoztat valamit egy helyről és utána a többiek - akik esetleg életükben arra sem jártak - terjesztik, mint saját tapasztalatot.

Ismerősöm 30 éve lakik ott a Lukács György utcában, esze ágában nincs elköltözni és még csak horrorokat sem mesél.

Ez pont olyan történet, mint annak idején azok fikázták leginkább a Trabantokat, akiknek még egy biciklijük sem volt.

Te ne foglalkozz senki véleményével, ha neked és az ott élő tízezreknek megfelel, akkor semmi probléma!

2018. okt. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A csoporttársaidnak, akik fikázzák a lakásodat, biztos mindegyiknek magántulajdonú ingatlana van a Rózsadombon, még véletlenül sem kollégiumban, vagy albérletben laknak, ugye?

Kérdezz vissza legközelebb, hogy neked milyen van és hol?

2018. okt. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

2: A HÉV a Batthyány térig megy, 22 perc a menetidő, és az még nem a belváros, és nincs ott egyetem.

Hova mész még onnan?

Hányszor szállsz át?

A legközelebbi egyetem az a BME, a Batthyány térről az még 15' busszal, és az még csak a Gellért téri vége.

Ha metróval mész az Astoriáig, ott a BTK, az is még jó 15' és még nem vagy bent az épületben akkor.

Ez naon brutál utazási időnek számít.

Persze járnak be vidékről is napi ingázással, csak ez mind-mind más életmódot követel.

Ezért nem mind1, kikkel beszéltél erről.

Nagy valószínűséggel nem a lakókörnyezetről, hanem a távolságról szól, ha dobtak egy hátast a pestiek.:)

Pl. ha valaki a Blahán bérel egy szobát, azaz rendszerint egy felet, mert ketten laknak/szoba az egyetemisták, bizonyos szempontból sokkal jobb helyzetben van.

2018. okt. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Én mondjuk előbb költöznék Békásra, mint a Blahára. Bizonyára azért, mert már nincs meg a fiatalság bolondság életérzésem és az agyamra menne a rengeteg ember, a forgalom, az állandó nyüzsgés.

Semmi bajom Békással, laknak ott jó barátaink és szeretik a környéket. Ennek ellenére részemről nem lenne az a pénz, hogy én visszaköltözzek Budapest közigazgatási határain belülre, ez a terület pedig szóba sem került, mert mindkettőnknek nagyon kiesik.

Ami részemről a lakótelep ellen szól, az az, hogy hatalmas. Mindig elborzadok, ha arra járok és ránézek. Hány család, hány élet lett "összenyomorítva" ezekbe a hatalmas épületekbe. Valamiért engem ez elkeserít, valamelyest taszít. Nem szívesen járnék oda haza. Ennek ellenére persze ízlések és pofonok. A környékről sosem hallottam rosszat.


Mi agglomerációba költöztünk. Ismerős a lesajnálás feeling, pedig tömegközlekedéssel is max egy óra a Boráros mondjuk. Mivel nem bent dolgozunk a városban, ezért ez nyilván tárgytalan, de sokszor megyünk be hétvégén és jövünk haza pl. éjszakai járattal. Ilyen szempontból számít.

Mindenki azt mondja, hogy az isten háta mögött lakunk, pedig én imádom, és 1,5 km-re van a Budapest tábla, tehát nem teljesen értem... :D A rossz arcokra, sok C-re is felhívják mindig a figyelmemet, de több mint egy éve élünk itt és sosem ért atrocitás, sosem éreztem úgy, hogy félek sötétben nőként hazajönni.


Az a helyzet, hogy valahol mindenki kicsit jobbnak, kicsit többnek akar tűnni a mai világban és ezt sajnos sokszor csak úgy tudják érvényesíteni az emberek, ha valakit leszólnak. Nem vagyunk egyformák. Valaki szeret Békáson lakni, nekem kínzás lenne onnan dolgozni járni. Én szeretek ott lakni, ahol, másnak meg ez lenne kínzás. :)

2018. okt. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6: De most pesti egyetemistákról kérdez a Kérdező.
2018. okt. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!